Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bike Maraton o krok od finału. Edycja w Bardzie za nami

Ostatnia edycja Bike Maratonu, która odbywała się w Bardzie miała rangę Mistrzostw Polski w maratonach MTB, ale w cieniu rywalizacji w elicie kobiet i mężczyzn na dystansie GIGA, toczyła się też walka w pozostałych klasyfikacjach PZKol oraz w Mistrzostwach Polski Amatorów. Poza tym, tradycyjnie, ścigano się o zwycięstwa w klasyfikacjach open wszystkich dystansów, w kategoriach wiekowych i w klasyfikacjach drużynowych cyklu Bike Maraton.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Mistrzami Polski w maratonie zostali Paweł Bernas i Barbara Borowiecka. Oni też wygrali w klasyfikacjach PRO BM. A jak wyglądał podział medali w innych kategoriach?

Juniorzy i juniorki startowali na krótszym, choć wciąż wymagającym dystansie MEGA (56 km). Tu złoto zgarnął Maksymilian Wiśniowski. Srebro dla Leszka Jaśkiewicza, a brąz dla Filipa Surdyka. Najlepszą juniorką Mistrzostw Polski w Bardzie była, zgodnie z oczekiwaniami, Natalia Grzegorzewska, drugie miejsce zajęła Kinga Żur, a trzecie Katarzyna Praszczałek.

Wróćmy znów na dystans GIGA i przedstawmy pierwsze trójki MP w kategorii U23. Panie: 1. Matylda Szczecińska, 2. Milena Drelak, 3. Sandra Meja. Panowie: 1. Paweł Garczyk, 2. Dominik Gorak, 3. Konrad Czabok.

Wśród zawodniczek bez licencji, mistrzostwo Polski amatorów zdobyła Anna Michalak – Warżała, wyprzedzając Elżbietę Wydrowską i Zuzannę Wieczorek. Wśród mężczyzn pierwszy był Jakub Rawicki przed Michałem Przybytkiem i Michałem Gehrke.

Kategorię Cyklosport K wygrała Agnieszka Mojżesz przed Karoliną Majewską. Cyklosport M: 1. Piotr Janda, 2. Filip Atłas, 3. Adrian Ruliński.

Podium Mistrzostw Polski w Masters 1 to Piotr Truszczyński, Adam Cieślar i Piotr Sajdak. W Masters 2 wygrał Grzegorz Maleszka, drugi był Bogdan Czarnota, a trzeci Krzysztof Krzywy. Masters 3: 1. Szymon Zacharski, 2. Sławomir Wewiora, 3. Roman Badura.

W klasyfikacji Masters kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Marta Garnek, wygrywając z Alicją Marciniec i Adrianną Brodą.

Najszybszym zawodnikiem bardzkiego Bike Maratonu na dystansie FUN był Jakub Sejda, a najszybszą zawodniczką Liliana Kozdraś. Na tym dystansie organizatorzy nagradzają najmłodsze kategorie wiekowe, nie ma tu tradycjnej klasyfikacji open, a jedynie kategoria 19+, dla zawodniczek i zawodników powyżej 19. roku życia. Tu najlepsi byli Marta Kozak i Andrzej Bezak.

Dystans CLASSIC wygrał Marek Ardelli przed Sławomirem Pituchem i Michałem Decewiczem. Wśród kobiet pierwsze miejsce dla Anny Banasiak, drugie dla Marii Długosz, a trzecie dla Hanny Kozdraś.

Klasyfikację open dystansu MEGA zdominowali walczący o medale Mistrzosw Polski juniorzy i juniorki, zajmując automatycznie wszystkie miejsca na podium Bike Maratonu.

Klasyfikację drużynową open wygrał Cyklo Trener Team. Zawodnicy teamu Gomola Pack Center wygrali klasyfikację sportową i muszkieterów. W klasyfikacji drużynowej młodzieżowej kolejny raz na najwyższym podium mamy team AZS Mitutoyo Wratislavia. Wśród kolarskich rodzin pierwsze miejsce przypadło drużynie państwa Napiórów.

Po debiucie Bike Maratonu w nowej lokalizacji i na nowej trasie w Górach Bardzkich czas na powrót do doskonale już znanych ścieżek i do jesiennego ścigania w Górach Izerskich. Bike Maraton w Świeradowie – Zdroju odbędzie się 17 września, w najbliższą sobotę.