Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

2. miejsce Wawaka w Salamina Epic MTB Cup#3

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął 2. miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu Salamina Epic MTB Cup#3. Polak rozstrzygnął na swoją korzyść trzy z czterech zorganizowanych odcinków.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Na półmetku zmagań Wawak znajdował się na prowadzeniu, wygrywając po drodze czasówkę oraz „short track”. Podczas etapu maratońskiego polskiego zawodnika dopadł pech, ponieważ musiał zmierzyć się z defektem, przez co jego szanse na końcowe zwycięstwo zmalały. Czwartkowy (ostatni) etap pokazał, że Wawak ma mocny charakter, ponieważ ponownie okazał się najlepszy i tym samym zdołał wywalczyć 2. pozycję w klasyfikacji generalnej.

To kolejny dobry występ Polaka w sezonie 2020. Wcześniej kolarz ekipy Kross Racing Team zajął wysokie lokaty na trasie wyścigów Salamina MTB Cup#2 oraz 4 Stage MTB Race Lanzarote.