Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Banaszek wygrywa w Bułgarii, Brożyna 5. w Rumunii

Norbert Banaszek (Mazowsze Serce Polski) wygrał wyścig In the footstep of Romans (2.2). W równolegle rozgrywanym wyścigu Sibiu Tour (2.1) wysokie 5. miejsce zajął Piotr Brożyna (Voster ATS Team).

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Banaszek wygrał pierwszy etap imprezy i drugiego dnia przyszło mu bronić koszulki lidera. Na drugim etapie kontrolował sytuację i pomagał w sprincie Alanowi Banaszkowi, który wywalczył 4. miejsce na etapie. Teraz zawodnicy Mazowsze Serce Polski powalczą na 4-etapowym wyścigu Dookoła Bułgarii.
Z kolei w Rumunii rozegrano dwa etapy. Z samego rana zawodnicy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas pod górę. Na 5. miejscu rywalizację zakończył Brożyna, co dało mu awans w klasyfikacji generalnej. Dobrze spisał się jego klubowy kolega – Adam Stachowiak kończąc rywalizację na 9. pozycji. Na wieczornym etapie doszło do sprintu, w którym 7. miejsce wywalczył Patryk Stosz.
Piotr Brożyn zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 12. miejscu rywalizację ukończył Petr Kelemen (CCC Development), a 15. był Emanuel Piaskowy (Mazowsze Serce Polski). W klasyfikacji sprinterów triumfował Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).