Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Patryk Stosz wygrywa drugi etap Dookoła Bułgarii

Dobra passa polskich zawodników trwa dalej. Patryk Stosz (Voster ATS Team) wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Bułgarii.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Ekipa Voster ATS była bardzo aktywna tego dnia. Piotr Brożyna, Adam Stachowiak, Paweł Cieślik i Patryk Stosz zainaugurowali ucieczkę dnia. Kręcił w niej także Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski), ale został powstrzymany przed defekt.

Ucieczka dojechała do mety z 1,5-minutową przewagą nad peletonem prowadzonym przez Mazowsze Serce Polski. Pierwszy linię mety przeciął Patryk Stosz, który w klasyfikacji generalnej awansował na 2. miejsce. W normalnych warunkach zostałby liderem, lecz został ukarany karą 10 sekund za jazdę za samochodem po defekcie.