Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Paweł Bernas na podium International Tour of Rhodes

Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) zajął 3. miejsce na królewskim etapie International Tour of Rhodes. 29-latek jednocześnie wywalczył 3. miejsce w klasyfikacji generalnej 13. edycji greckiej etapówki.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Ostatniego dnia imprezy peleton miał do pokonania 163,4-kilometra. Tym razem trasa wokół Rodos wiodła przez dwie premie górskie. Pierwsza z nich liczyła 6,9 km przy średnim nachyleniu 3,9 %, a druga 4,7 kilometra przy nachyleniu 8,3 %.

Etap padł łupem Sørena Wærenskjolda (Joker Fuel of Norway), który w ten sposób powiększył swoją przewagę nad pozostałymi rywalami w klasyfikacji generalnej. Wcześniej Norweg wygrał pierwszy etap imprezy. Na trzecim miejscu finiszował Paweł Bernas, co pozwoliło mu wskoczyć na najniższe miejsce na podium.

Zawodnicy Mazowsze Serce Polski po prawie miesięcznych wojażach w Turcji i Grecji wrócą do kraju. We wtorek 10 marca czeka ich oficjalna prezentacja ekipy. Następnie spędzą dwa tygodnie w Polsce i w dniach 23-29 marca wystartują w Tour de Normandie.