Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Puchar Mazowsza MTB: Wyniki 2. rundy - Jabłonna

Puchar Mazowsza MTB: Wyniki 2. rundy - Jabłonna

W sobotę odbyła się 2. runda Pucharu Mazowsza MTB, której gospodarzem była Jabłonna. Kolarze i kolarki ścigali się w różnych kategoriach, a na trasie nie brakowało zaciętej walki i zdrowej rywalizacji.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty, 32 sekund
Puchar Mazowsza MTB: Wyniki 2. rundy - Jabłonna

Udostępnij artykuł

W zmaganiach elity mężczyzn (17 km) po triumf sięgnął Filip Helta (Volkswagen Samochody Dostawcze). Drugie miejsce zajął Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski), a trzeci był Michał Topór (MTB Racing Team Tarnów). Z kolei wśród kobiet (14 km) najlepsza była Aleksandra Podgórska (Volkswagen Samochody Dostawcze) przed Klaudią Czabok (Warszawski Klub Kolarski) i Antoniną Białek (Warszawski Klub Kolarski).

W rywalizacji juniorek młodszych (8 km) wygrała Katarzyna Praszczałek (UKK Huragan Wołomin) przed Kingą Żur (KS Luboń Skomielna Biała) i Malwiną Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski). Wśród juniorów młodszych (11 km) wygrał Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team) przed Szymonem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski). Trzeci na mecie był Iwo Pacałowski (Warszawski Klub Kolarski).

W kategorii juniorek (14 km) najlepsza okazała się Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski). Drugie miejsce zajęła Patrycja Zawierta (WKK Pfleiderer Wieruszów), a trzecie Julia Zięba (Hurom Sławno Accent). Na tym samym dystansie rywalizowali juniorzy, wśród których najlepszy był Krzysztof Klimek (Volkswagen Samochody Dostawcze) przed Janem Ambrożkiewiczem (Warszawski Klub Kolarski) i Konradem Pangliszem (UKS Wygoda Białystok).

W zmaganiach Masters 2 (11 km) najlepszy był Daniel Pepla (Trezado Bike on Wax) przed Sławomirem Bednarczykiem (Remik Bike Team) i Piotrem Gajewskim (Movlink Bike Team). W rywalizacji Masters 1 (17 km) wygrał Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Dostawcze) przed Remigiuszem Ciokiem (Niezrzeszony Bike Team) i Mirosławem Bieniaszem (Bieniasz Bike Elmex Electric). W kategorii Masters kobiet (5 km) triumfowała Izabela Dudek (Peva Polska Gennadi Home MTB Team). Druga na mecie była Agnieszka Czerska-Krysik (Bike Salon Team).

W rywalizacji młodziczek (5 km) wygrała Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) przed Marią Długosz (UKS Zawojak Zawoja) i Kamilą Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team). Wśród młodzików (8 km) triumfował Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski) przed Mikołajem Langerem (Warszawski Klub Kolarski) i Stefanem Mandesem (Warszawski Klub Kolarski).

Emocji nie zabrakło również w dziewczęcych zmaganiach w kategorii wentylki (1 km), gdzie najlepsza była Maja Woźniak (UKS G8 Bielany). Druga była Aniela Oleksiejuk (Warszawski Klub Kolarski), a trzecia Olga Kalecińska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). W tej samej kategorii i na tym samym dystansie rywalizowali też chłopcy. Wygrał Piotr Drągowski (Warszawski Klub Kolarski) przed Tymonem Nowickim (Warszawski Klub Kolarski). Trzeci był Leo Dudkowski (Kamyk Radzymin MTB Team).

W kategorii żaczka 1 (3 km) wygrała Natalia Piróg (Huzar Bike Academy) przed Dorotą Pachocką (Warszawski Klub Kolarski) i Ingą Ostafin (KS Luboń Skomielna Biała). W kategorii żaczka 2 (3 km) triumfowała Maria Ambrożkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) przed Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski) i Liwią Michalczyk (Warszawski Klub Kolarski). W rywalizacji żak 1 (3 km) wygrał Franek Drzewiecki (Warszawski Klub Kolarski) przed Jackiem Lewickim (Warszawski Klub Kolarski) i Leonem Ołdakiem (Rowery Dax Team). W kategorii żak 2 (3 km) triumfował Maciej Żeszczyński (Warszawski Klub Kolarski) przed Antonim Mrowińskim (Kamyk Radzymin MTB Team) i Michałem Struzikiem (Warszawski Klub Kolarski).

Trzecia runda zmagań w ramach Pucharu Mazowsza MTB odbędzie się 28 czerwca, a gospodarzem rywalizacji będzie Legionowo Bukowiec.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

© Copyright 2019-2022 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Wykonanie i obsługa portalu weboski.pl