Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bike Maraton Polanica-Zdrój na koniec majówki

Bike Maraton Polanica-Zdrój na koniec majówki

Po pierwszej edycji Bike Maratonu 2023 wszyscy w świetnych humorach i bojowych nastrojach. Miękinia powitała kolarzy znakomitą pogodą i atmosferą, dała możliwość solidnej kolarskiej rozgrzewki i dobrze zaczęła sezon. Teraz...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Po pierwszej edycji Bike Maratonu 2023 wszyscy w świetnych humorach i bojowych nastrojach. Miękinia powitała kolarzy znakomitą pogodą i atmosferą, dała możliwość solidnej kolarskiej rozgrzewki i dobrze zaczęła sezon. Teraz czas na góry i kultowe trasy ze startem i metą w Polanicy-Zdroju. Dolnośląski kurort gości Bike Maraton od zawsze, gwarantuje znakomite warunki do ścigania i tworzy kawał historii tego cyklu, a także historii polskiego MTB. Na drugą edycję Bike Maratonu zapraszamy więc do Polanicy już 6 maja. Wracamy w stare dobre miejsce – do Parku Zdrojowego, czyli do serca uzdrowiska. Tego dnia będzie to też serce Bike Maratonu.

Pierwszy z majowych maratonów gwarantuje już dużą dawkę tego co w kolarstwie górskim najważniejsze, a dystans MEGA, który będzie miał 52 km dołoży też do tego ponad 1300 m w pionie. Tradycyjnie będzie dużo kręcenia w górach między Dusznikami, Polanicą i Szczytną, a trasa wzniesie się dobrze ponad 800 m n.p.m.

CLASSIC będzie miał prawie 30 km, a FUN prawie 20 – w tym roku w Bike Maratonie mamy trzy dystanse.

Nie zapominamy o tym, że polanicki Bike Maraton kolejny raz będzie memoriałem Artura Filipiaka „Fisha” i będzie to już szesnasta edycja tego wydarzenia. Miękinia rozpoczęła ponadto sezon klasyfikacją e-bike’ów i będziemy ją kontynuować w Polanicy-Zdroju.

Starty sektorowe od godziny 11:00 dla dystansów MEGA i CLASSIC, a FUN startuje o 11:35.

Biuro zawodów tradycyjnie zaprasza już w piątek od godziny 17:00 do 20:00 i w sobotę od 8:00. Baza wyścigu i biuro – Park Zdrojowy, obok muszli koncertowej i Domu Zdrojowego. Start i meta między Parkiem Zdrojowym a Szachowym. Na tych zawodników, którzy zaliczą swój pierwszy start w tegorocznym cyklu i którzy nie byli w Miękini, na odbiór czekają pamiątkowe koszulki – za pierwszy start w sezonie.

Po sobotnim wyścigu będzie jeszcze czas na oddech w niedzielę kończącą tegoroczny bardzo długi majowy weekend i warto te ostatnie dni i chwile przeznaczyć na pobyt w malowniczej Polanicy-Zdroju – perle uzdrowisk Ziemi Kłodzkiej, a przy okazji wsiąść na rower i spróbować swoich sił w zawodach MTB. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach aby wystartować w maratonie MTB, w niedzielę organizatorzy Bike Maratonu zapraszają na wycieczkę rowerową dla wszystkich chętnych – zbiórka przy muszli koncertowej o godzinie 10:00.

https://bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/biuro-zawodow/

Maj i czerwiec w Bike Maratonie prezentują się bogato i pozwolą już w pełni „wkręcić” się w tegoroczną rywalizację – po Polanicy-Zdroju w blokach czeka już Jelenia Góra (21 maja), potem Złotoryja (3 czerwca) i Bardo (17 czerwca).

Rejestracja, zgłoszenia i zapisy dla zawodników: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Program imprezy: https://bikemaraton.com.pl/polanica-zdroj/program-imprezy/

Więcej o cyklu: https://bikemaraton.com.pl/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.