Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bike Maraton zakończył Kolarski Weekend w Jeleniej Górze

Bike Maraton zakończył Kolarski Weekend w Jeleniej Górze

Po sobotnich wyścigach cross – country w ramach tegorocznego Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1 i Pucharu Polski MTB XCO przyszedł czas na trzecią w tym sezonie...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Po sobotnich wyścigach cross – country w ramach tegorocznego Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race UCI C1 i Pucharu Polski MTB XCO przyszedł czas na trzecią w tym sezonie edycję cyklu Bike Maraton. Kolarskie miasteczko w Parku Paulinum zamieniło się w bazę Bike Maratonu, a Plac Ratuszowy musiał pomieścić prawie tysiąc startujących uczestników. O 11:00 wyścig się rozpoczął, a ścigano się na trzech dystansach: FUN (21 km), CLASSIC (32 km) i MEGA (56km).

Na najdłuższym dystansie najszybszy i najlepszy w klasyfikacji PRO BM był Karol Rożek przed Mariuszem Kozakiem (obaj z teamu 7R Rowmix Team PB 72D). Trzeci na mecie zameldował się Niemiec Frederik Haehnel (RK Endspurt 09 Cottbus). Pierwszym zawodnikiem spoza klasyfikacji PRO był Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service) i został zwycięzcą klasyfiakcji open mężczyzn.

Wśród pań najszybciej do mety w Parku Paulinum dojechała Aleksandra Andrzejewska (CST Orbea MTB Team), wyraźnie wyprzedzając Klaudię Cichacką i trzecią w klasyfikacji PRO kobiet Gabrielę Janowicz (Kwidzyński Klub Kolarski Dziki Team Kwidzyn). Pierwsze miejsce wśród zawodniczek nie rywalizujących w PRO zajęła Alicja Marciniec (Team Verge 96).

Michał Decewicz (Pho3nix Cycling Team) wygrał na dystansie CLASSIC, wjeżdżając na metę przed Kosmą Bereźnickim (Jeleniogórski Klub Kolarski) i Zbigniewem Kowalewskim (Elmar Team). Klasyfikację open kobiet wygrała Martyna Wiśniewska (Zarębski Team), druga była Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), a trzecia była Magdalena Góra (Nextie Bike Team). Klasyfikację drużynową młodzieżową wygrał WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team.

Na dystansie FUN nie ma klasyfikacji open – tu toczy się rywalizacja w obrębie kategorii wiekowych, ale warto odnotować, że pierwszy na mecie był tutaj Jacek Jankowski (Optyk Okular Alchimowicz Bike) i dało mu to również zwycięstwo w kategorii M3. Drugi natomiast był, urodzony w 2008 roku, kolarz UKKS-u Oriens Chojnów Antoni Filipowicz, a trzeci, jeszcze młodszy, Alan Sadowski LUKS ETB Team w Głogowie). FUN to idealny dystans dla młodych zawodników i zawodniczek, co potwierdzają wyniki czołówki oraz pierwsze miejsce wśród kobiet dla Alicji Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). Druga była Zuzanna Waszkis (Mitutoyo AZS Wratislavia), a trzecia Kinga Kuczyńska.

Jeśli chodzi o klasyfikacje drużynowe, to w drużynówce open wygrywa 7R Rowmix Team P/B 72D, klasyfikację sportową Quest Racing Team, a muszkieterów Thule Team. Klasyfikację rodzinną wygrała natomaist drużyna państwa Marcińców, stale obecna na kolejnych Bike Maratonach.

Na dystansie MEGA mamy jeszcze w tym roku odrębną kategorię dla „elektryków”. Pierwsze miejsce w klasyfikacji E-bike zajął Michał Makowski (KS Hurtap Łęczyca), drugi był Adrian Strychar (M1 Sporttechnik e-bike) , a trzeci Kamil Igras (Ecobike Racing Team).

Zarówno jeleniogórski Bike Maraton, jak i tegoroczny Kolarski Weekend w Jeleniej Górze przechodzą do historii, ale na wyścigowej karuzeli sezon trwa już w najlepsze. Kolejna edycja cyklu Bike Maraton już za dwa tygodnie w Złotoryi i Gminie Złotoryja. I będzie to również weekend wypełniony kolarstwem, bo w niedzielę wracamy na szosę! W sobotę mamy więc Bike Maraton, a nazajutrz kolejny Szosowy Klasyk, czyli wyścig Złota Wstęga Kaczawy, w ramach cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk.

Wyniki Bike Maratonu w Jeleniej Górze: https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/wyniki/

https://bikemaraton.com.pl

https://szosowyklasyk.pl

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.