Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

27 sierpnia 2023 odbędzie się trzecia edycja wyjątkowego wyścigu kolarskiego w samym centrum Bydgoszczy.

27 sierpnia 2023 odbędzie się trzecia edycja wyjątkowego wyścigu kolarskiego w samym centrum Bydgoszczy.

Zapisy ruszyły wczoraj (red.-15.03.2023), a na listach startowych znajduje się już blisko 300 zgłoszeń zarejestrowanych w ciągu 12 godzin! To absolutny rekord, który zapowiada fantastyczną frekwencję i ciekawą rywalizację na...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Zapisy ruszyły wczoraj (red.-15.03.2023), a na listach startowych znajduje się już blisko 300 zgłoszeń zarejestrowanych w ciągu 12 godzin!
To absolutny rekord, który zapowiada fantastyczną frekwencję i ciekawą rywalizację na sierpniowych zawodach!

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig rozgrywany w samym centrum miasta, po doskonale zabezpieczonej i widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej.

Zawody są przeznaczone dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów (szosowe i inne).

Dzięki temu w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich.

Rywalizacja składa się z dwóch etapów:
* Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km
* Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów

W ramach Enea Bydgoszcz Cycling Challenge odbędą są także zawody dla dzieci i młodzieży, rodzinny rajd rowerowy, a także kolarska gra miejska.

Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia 2023, a komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.CyclingChallenge.pl

Zapraszam do udziału w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, święcie wszystkich kolarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania. To doskonała okazja do dobrej zabawy, rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu powiedział Sylwester Szmyd, ambasador imprezy i jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych.


Impreza cieszy się dużym powodzeniem, dwa pierwsze progi najniższych opłat wpisowych zostały już wykorzystane.

* Pierwsze 50 zawodników: 69,99 zł (wyprzedane)
* Kolejnych 100 uczestników: 79,99 zł (wyprzedane)
* Aktualnie obowiązujące wpisowe do 31 marca 2023: 89,99 zł

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z poprzednich edycji Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, która jest dostępna w formie FILMOWEJ oraz ZDJĘCIOWEJ.

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim widowiskowe zawody, w których może wziąć udział każdy: fan rowerów, kolarz-amator czy zawodnik kategorii masters – opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator zawodówDodatkowym atutem jest rywalizacja na trasie, która na co dzień jest zarezerwowana wyłącznie dla ruchu samochodowego. Zawodnicy mogą więc poczuć atmosferę wielkiego wyścigu kolarskiego i rywalizować na widowiskowej, w pełni zabezpieczonej pętli.

Doświadczeni kolarze i triathloniści szczególnie docenią możliwość startu podczas Indywidualnej jazdy na czas. To idealna możliwość sprawdzenia swojej formy albo pierwszego, bezpiecznego startu w zawodach kolarskich– opowiada Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów – Dla zawodników głodnych emocji i walki do ostatnich metrów przygotowaliśmy rywalizację w eliminacjach oraz Wielkim Finale. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czekają osobne wyścigi z widowiskowym finiszem na mecie zawodów głównych!

Zawody wracają po czteroletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 i remontem Trasy Uniwersyteckiej, na której rozgrywany jest wyścig.
W każdej z poprzednich edycji zawodów startowało blisko 600 uczestników.

Powrót zawodów jest możliwy dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, marki Enea, która od 2023 wspiera Enea Bydgoszcz Cycling Challenge.

-Enea w sporcie obecna jest od wielu lat, dzięki temu jesteśmy bliżej naszych klientów. Widzimy rosnącą popularność kolarstwa w Polsce, coraz więcej osób uprawia tę dyscyplinę, czy kibicuje zawodnikom. Wsparcie zawodów kolarskich wpisuje się również w naszą filozofie społecznej odpowiedzialności biznesu – poprzez wspieranie takich wydarzeń jak Enea Bydgoszcz Cycling Challenge zachęcamy do aktywnego stylu życia, uprawiana sportu, dbania o zdrowie i kondycję fizyczną – powiedział Marcin Wenzel, zastępca dyrektora Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.