Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

28-29 maja. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

28-29 maja. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim

Zbliża się kultowa kolarska impreza! To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Zbliża się kultowa kolarska impreza! To będzie znów prawdziwe widowisko, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń

W niedzielę 29 maja w Starachowicach odbędzie się VI Starachowicka Strzała, wyścigi na rowerach szosowych na fenomenalnej, pofałdowanej trasie. Organizatorem Starachowickiej Strzały jest Poland Bike. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, znajdą się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Uwaga, nowość! Dzień wcześniej w sobotę 28 maja odbędzie się jazda indywidualna na czas – I Czasówka o Puchar Starosty Starachowickiego. To będzie pierwszy taki Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim!

– Warto przyjechać do Starachowic w sobotę i oczywiście zostać na niedzielę – mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – W sobotę po południu widowiskowa czasówka (2 km – start o 17:00) z pamiątkowymi medalami i nagrodami finansowymi, a w niedzielę – „kolarska perełka”, czyli szósta już Starachowicka Strzała. To taki „belgijski klasyk” w Starachowicach na bardzo atrakcyjnej trasie z premiami górskimi i lotnymi. Tu najlepsi także sięgną po nagrody finansowe. Zapraszam na Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim!

VI Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: 61 km i 83 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic, liczący 10 km, niewliczany do dystansów rywalizacji. Starachowicka Strzała skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Tradycyjnie każdy otrzyma pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2022.

ZAPISYwww.mpszosa.polandbike.pl

– Trasa jest przepiękna i mocno interwałowa, wielokrotnie bardzo mocno doceniona przez kolarzy z całej Polski – mówi Grzegorz Wajs. – Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane oraz naszpikowane zjazdami i podjazdami. Znów będzie Ściana Świślina do zdobycia. Zapraszam kolarzy do Starachowic!

Kolarze, którzy ukończą oba wyścigi (sobotnią Czasówkę i niedzielną Starachowicką Strzałę) zostaną sklasyfikowani w klasyfikacji Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim. Ponadto Starachowicka Strzała jest zaliczana do nowego cyklu Poland Bike Road, który obejmuje także Memoriał Stanisława Królaka, który odbędzie się 16 czerwca w Warszawie.

BIURO ZAWODÓW

MOSiR w Starachowicach (ul. Szkolna 14) – 28 maja (sobota) w godz. 12.00-20.00 oraz 29 maja (niedziela) od godz. 8.00

PROGRAM ZAWODÓW

SOBOTA 28 MAJA – jazda indywidualna na czas

16:00 – odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach

16:45 – ustawianie zawodniczek i zawodników na starcie

16:55 – ceremonia otwarcia I Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

17:00 – start wyścigu (2 km, co 60 sekund) – I-kobiety, II-mężczyźni

18:30 – ceremonia dekoracji I Czasówki o Puchar Starosty Starachowickiego

NIEDZIELA 29 MAJA – wyścigi ze startu wspólnego

9:30 – odprawa techniczna, MOSiR w Starachowicach

10:15 – ustawianie na starcie: I sektor (dystans 83 km), II sektor (dystans 61 km)

10:20 – ceremonia otwarcia VI Starachowickiej Strzały

10:30 – start honorowy – przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (10 km)

11:10 – start ostry – dystans 83 km

11:20 – start ostry – dystans 61 km

15:00 – ceremonia dekoracji Rowerowego Weekendu w Powiecie Starachowickim

15:15 – ceremonia dekoracji VI Starachowickiej Strzały

Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim organizowany jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawują Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody. Zapraszamy do Starachowic!

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pli www.facebook.com/Poland.Bike.Road/

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.