Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

5. miejsce Majki na trzecim etapie UAE Tour

Bardzo dobrze podczas 3. etapu wyścigu UAE Tour zaprezentował się Rafał Majka (Bora-hansgrohe), który na mecie zameldował się na 5. pozycji. Etap na swoją korzyść rozstrzygnął Adam Yates (Mitchelton-Scott), obejmując tym samym prowadzenie w całej imprezie.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

UAE Tour to wyścig zaliczany do serii UCI World Tour. Na 3. etapie kolarze mierzyli się z trasą poprowadzoną z Al Quadra Cycle Track do Jebel Hafeet (184 kilometry). Organizatorzy przygotowali dla zawodników długą i trudną wspinaczkę na metę. Najlepiej z trudami etapu poradził sobie Yates, atakując stosunkowo wcześnie, na ponad 5 kilometrów przed metą. Na jego atak próbował odpowiedzieć Tadej Pogacar (UAE-Team Emirates), jednak Brytyjczyk był tego dnia nie do pokonania. Pogacar pojawił się na mecie na drugim miejscu (1:03 straty), natomiast trzecią pozycję zajął Alexey Lutsenko (Astana Pro Team – 1:30 straty). W tej samej grupce finiszował Rafał Majka, zajmując ostatecznie 5. lokatę.

Swoich sił na podjeździe próbował również kolarz CCC Team, Victor de la Parte, jednak jego akcja została bardzo szybko skasowana. Żaden z kolarzy startujących w polskiej ekipie nie przyjechał w czołowej dziesiątce.