Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

7. Starachowicka Strzała 2023 pokazała moc!

7. Starachowicka Strzała 2023 pokazała moc!

Starachowicka Strzała organizowana przez Grzegorza Wajsa ponownie zachwyciła kolarzy szosowych! Wyjątkowa próba kolarskich charakterów na fenomenalnej trasie w Powiecie Starachowickim, przypominającej „belgijskie klasyki”, odbyła się siódmy raz. Kolarskie Miasteczko 7....
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Starachowicka Strzała organizowana przez Grzegorza Wajsa ponownie zachwyciła kolarzy szosowych! Wyjątkowa próba kolarskich charakterów na fenomenalnej trasie w Powiecie Starachowickim, przypominającej „belgijskie klasyki”, odbyła się siódmy raz. Kolarskie Miasteczko 7. Starachowickiej Strzały 2023 ze startem i metą wyścigów znalazło się tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

To był zarazem 2. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim. W niedzielę rozegrała się 7. Starachowicka Strzała 2023 (wyścigi ze startu wspólnego na dwóch dystansach), a dzień wcześniej w sobotę kolarze ścigali się w 2. Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego 2023. Frekwencja imponująca! W zawodach wzięło udział 250 zawodników i zawodniczek na rowerach szosowych. Potężny peleton!

Ostatnia niedziela maja to tradycyjny termin Starachowickiej Strzały. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2023, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Rywalizacja odbyła się na dwóch dystansach MINI – 61 km i MAX – 83 km, a każdy z wyścigów poprzedził przejazd honorowy ulicami Starachowic na start ostry do Stykowa w Gminie Brody w asyście policji, motocyklistów Grupy Moto Star, sędziów i służb organizatora.

– To był piękny, kolarski klasyk w belgijskim stylu w Starachowicach z wysoką frekwencją i bardzo mocną obsadą – mówi organizator Starachowickiej Strzały Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. – Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną trasę, mocno pofałdowaną, pełną podjazdów i zjazdów z premią górską na szczycie wspinaczki na Ścianę Świślina w Gminie Pawłów oraz premią lotną w Adamowie w Gminie Brody.

Na trasie MAX (83 km) najlepszy był Ukrainiec Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team), wyprzedzając Pawła Barana i Dariusza Kołakowskiego (obaj z TTS.Coach Spica Solutions), a w gronie kobiet triumfowała Karolina Kołkowicz (TTS.Coach Spica Solutions), przed Moniką Węgrzyn (Power of Science Jafi Team) i Eweliną Miernik (Triton Konin). Dystans MINI (61 km) najszybciej pokonał Aleksander Kozioł (Power of Science Jafi Team), finiszując przed Pawłem Teterem (Lublin) i Krzysztofem Sendorem (Niepołomice), a wśród kobiet wygrała Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), przed Barbarą Buławą (7R Rowmix Team) i Anną Grabowską (Enea KS Energia Kozienice).

Ściana Świślina. Wymagająca wspinaczka na premię górską to jeden ze znaków rozpoznawczych Starachowickiej Strzały. Imponujące zbocze w Gminie Pawłów kolarze z dystansu MAX pokonywali dwukrotnie, a raz na dystansie MINI. Pierwsi na szczycie Ściany Świślina zameldowali się Paweł Baran i Karolina Kołkowicz oraz Mateusz Mrowiec (MPCC Team) i Sonia Cięciel. Natomiast na premii lotnej w Adamowie w Gminie Brody triumfowali Oleksii Kmets i Karolina Kołkowicz oraz Mateusz Mrowiec i Sonia Cięciel.

– Cieszą kolejne bardzo dobre opinie kolarzy z całej Polski, którzy na pięknej, ale zarazem wymagającej i technicznej trasie poradzili sobie doskonale – dodał Grzegorz Wajs. – Starachowicka Strzała znów zebrała mnóstwo świetnych komentarzy dotyczących charakterystyki wytyczonej trasy, zabezpieczenia i poziomu organizacji imprezy. Dziękujemy i razem z naszymi partnerami zapraszamy za rok, tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja!

Dobrą próbą i rozgrzewką przed 7. Starachowicką Strzałą była jazda indywidualna na czas, szybka i widowiskowa ze startem i metą przy MOSiR w Starachowicach. W 2. Czasówce o Puchar Starosty Starachowickiego (na dystansie 2 km) każdy otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi m.in. nagrody finansowe. Wygrał Wojciech Szczepanik (Ośka Warszawa), przed Pawłem Baranem i Marcinem Sztuką (obaj z TTS.Coach Spica Solutions), a w rywalizacji kobiet zwyciężyła Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team), przed Agnieszką Kościowską (Conoship).

To był drugi taki w historii Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim, obejmujący sobotnią jazdę indywidualną na czas i niedzielne wyścigi ze startu wspólnego. Zwycięzcami dwudniowej rywalizacji zostali Paweł Baran (TTS.Coach Spica Solutions) i Monika Węgrzyn (Power of Science Jafi Team) oraz Jakub Markiewicz i Agnieszka Kościowska (oboje z Conoship). Gratulujemy!

2. Rowerowy Weekend w Powiecie Starachowickim 2023 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminą Pawłów, Gminą Brody, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starachowicach oraz Grupą Motocyklową MotoStar Starachowice. Patronat honorowy sprawowali Starosta Starachowicki, Prezydent Miasta Starachowice, Wójt Gminy Pawłów i Wójt Gminy Brody.

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Road/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.