Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Arena Bike Race – wiosenne święto miłośników kolarstwa

Arena Bike Race – wiosenne święto miłośników kolarstwa

To będzie największe wydarzenie rowerowe tej wiosny. Wyścig rowerowy Arena Bike Race 27 marca to idealna okazja by podszlifować swoją formę przed cyklem ultramaratonów PBT, który stratuje w kwietniu.
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

To będzie największe wydarzenie rowerowe tej wiosny. Wyścig rowerowy Arena Bike Race 27 marca to idealna okazja by podszlifować swoją formę przed cyklem ultramaratonów PBT, który stratuje w kwietniu.

Przed zawodnikami niezwykle wymagająca trasa w Beskidy i z powrotem. Arena Bike Race to wyścig na dystansie 200 kilometrów na trasie Gliwice-Szczyrk-Gliwice, który wystartuje spod Areny Gliwice. Na przejechanie trasy zawodnicy będą mieli 16 godzin, a szlak prowadzić będzie malowniczymi szlakami przez m.in. Pszczynę, Bielsko-Białą, Skoczów czy Brennę.

Przez Śląsk w Beskidy i z powrotem

Po starcie spod gliwickiej Areny trasa najpierw przez leśne i polne tereny Rybnika, Żor doprowadzi uczestników do podnóża gór. Trasa jest bogato urozmaicona: Przełęcz Salmopolska, słynny Biały Krzyż, czterokilometrowy single track w Cygańskim Lesie, czy przejazd przez zaporę oddzielającą zalew od Wisły albo tereny parkowe Pszczyny z pałacem w tle.

– Kolarze będą mieć do czynienia w zasadzie z każdym rodzajem terenu i nawierzchni: od asfaltu po wystające korzenie i kamienie – około 40 procent trasy przebiegać będzie po leśnych, polnych i górskich szutrach – mówi Oskar Śleziona, współorganizator PBT.

Trasa zwijająca pętlę i kończąca się znowu w Arenie Gliwice, jak na wymagania mistrzów dwóch kółek, nie jest długa, ale niewątpliwie wymagająca. Pozwoli wejść na wiosenne obroty starym wyjadaczom, ale będzie też sprawdzianem możliwości dla świeżo upieczonych długodystansowców. Nad jej przebiegiem czuwają specjaliści z Polish Bike Tour, który zachęcają by wziąć udział w Arena Bike Race, traktując wyścig jako rozgrzewkę przed serią ultra maratonów Polish Bike Tour mających miejsce w okresie wiosenno-letnim. Patronem honorowym wydarzenia jest Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

Okazja by pomóc

– W dniu wyścigów w Arenie Gliwice będzie znajdował się także punkt odbioru rowerów. Z inicjatywy Polish Bike Tour została zainicjowana akcja PANDA rower – w Arenie będzie można zostawić rower, którego już nie używamy. Zebrany sprzęt trafi do potrzebujących dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionego Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach – mówi Aleksandra Burczy, kierownik ds. produkcji i rozwoju wydarzeń własnych w zespole Arena Operator.

Rowerzyści, którzy chcą rozpocząć sezon w wymagający, ale zarazem ciekawy sposób, powinni odwiedzić Eventim.pl, za pośrednictwem którego sprzedawane są bilety. Więcej informacji o wyścigu Arena Bike Race na: www.polishbiketour.pl oraz www.arenagliwice.com.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.