Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław na szosie i na torze

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław na szosie i na torze

Już w najbliższy weekend zawodniczki Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław ścigać się będą w zawodach torowych i szosowych. Część składu wystartuje w Pruszkowie w rozgrywanym tam Pucharze Polski, a pozostałe „Atomówki”...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Już w najbliższy weekend zawodniczki Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław ścigać się będą w zawodach torowych i szosowych. Część składu wystartuje w Pruszkowie w rozgrywanym tam Pucharze Polski, a pozostałe „Atomówki” ścigać się będą w Czechach, gdzie w dniach 26-27 marca rozegrane zostaną Carla kriterijní liga-Pardubické kritérium i Techniserv Cup Pardubice.

Na torze w Pruszkowie formę sprawdzą Wiktoria Pikulik, Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Wiktoria Polak, Tamara Szalińska i Olga Wankiewicz. – Puchar Polski oficjalnie rozpoczyna się wprawdzie w sobotę, ale już w piątek rozegrany ma zostać wyścig drużynowy na dochodzenie, w którym udział mają wziąć także nasze zawodniczki – mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska, trenerka i dyrektorka sportowa teamu. – To będzie nasz pierwszy w tym sezonie start w wyścigach torowych, więc oczywiście ciekawi jesteśmy, jak wypadnie.

Pozostała część ekipy pojedzie do Pardubic. – W sobotę czeka nas płaskie kryterium, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego z jednym podjazdem, na którym stawka może się jednak rozerwać – mówi trenerka teamu. – W obu tych wyścigach wystawimy ten sam mocny skład. Na starcie staną: Katarzyna Wilkos, Łucja Miedzińska, Agnieszka Skalniak-Sójka, Dominika Włodarczyk, Kaja Rysz i nasza juniorka Karolina Chojnacka, dla której będzie to pierwszy wyścig w tym sezonie. Monika Brzeźna, która jest w Wojskach Obrony Terytorialnej, musi zostać w Polsce, ma teraz inne obowiązki.

Tydzień później, już niemal w komplecie, zawodniczki „Atomu” wezmą udział w rozgrywanych na otwarcie sezonu szosowego w Polsce kryterium w Dzierżoniowie i Ślężańskim Mnichu w Sobótce. – Czekamy także na potwierdzenie startu w belgijskim klasyku, jesteśmy na pierwszym miejscu listy rezerwowej. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, 26 kwietnia pojedziemy włoskie Gran Premio della Liberazione, a od 28 kwietnia do 1 maja powalczymy na czeskich szosach w etapówce Gracia Orlová – mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska i dodaje, że gdy sezon rozkręci się na dobre, cała ekipa odpoczywać będzie tylko w święta.

Przypomnijmy, że pierwszym w tym sezonie startem jedynej w Polsce kobiecej ekipy zawodowej, był klasyk Trofeo Oro in Euro (kategoria UCI 1.2), rozegrany 6 marca we włoskim Montignoso. Dominika Włodarczyk, przełajowa mistrzyni Polski, dzięki pracy swojego zespołu zajęła w nim 10. miejsce.

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław (wcześniej MAT Atom Deweloper) to obecnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza.

W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych i szosowych Mistrzostwach Europy i Świata.

Tylko w pierwszym sezonie funkcjonowania grupy jej zawodniczki zdobyły 11 medali mistrzostw Polski, a także z sukcesami startowały w wyścigach na szosach Hiszpanii, Belgii, Czech, Holandii i Niemiec. Lata 2017-2021 przyniosły kolejne sukcesy drużyny, przypieczętowane m.in. srebrnym medalem Justyny Kaczkowskiej i Łucji Pietrzak na torowych Mistrzostwach Europy, medalami Moniki Brzeźnej, Marty Lach i Karoliny Sowy w Akademickich Mistrzostwach Świata oraz zdobyciem mistrzostwa kraju w wyścigu ze startu wspólnego, a także w górskim szosowym czempionacie.

Celem teamu jest dołączenie do grona najlepszych ekip świata oraz stworzenie młodym zawodniczkom możliwie najdogodniejszych warunków rozwoju – umożliwienie im zarówno studiowania i jednocześnie uprawiania sportu na wysokim poziomie.

O drużynie powstał film dokumentalny „TOUR”. Na ekranie można również zobaczyć Monikę Brzeźną, która wystąpiła w teledysku „Ty jesteś jutrem” zespołu De Mono.

Artykuł gościnny

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.