Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bardo 2022-Bike Maraton. Podsumowanie i wyniki.

Bardo 2022-Bike Maraton. Podsumowanie i wyniki.

W minioną sobotę odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Zawody były jednocześnie częścią jednej z ostatnich w tym roku edycji cyklu Bike Maraton, a wszystko odbywało się w...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

W minioną sobotę odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Zawody były jednocześnie częścią jednej z ostatnich w tym roku edycji cyklu Bike Maraton, a wszystko odbywało się w Bardzie na Dolnym Śląsku. Poza rywalizacją elity kobiet i mężczyzn, walka o medale i koszulki Mistrzów Polski toczyła się również w kategorii Junior i Juniorka, U23, w kategoriach Masters i Cyklosport. Zawodnicy bez licencji startujący na najdłuższym dystansie Bike Maratonu (GIGA) ścigali się w Mistrzostwach Polski Amatorów. Elita, U23, „mastersi” i Cyklosport do pokonania mieli prawie 90 km trasy dystansu GIGA (i prawie 2500 m przewyższenia). Juniorzy i juniorki ścigali się na dystansie MEGA (56 km). Na wszystkich czterech dystansach Bike Maratonu (mamy tu jeszcze standardowe dystanse CLASSIC i FUN) wystartowało w sumie prawie 900 osób.

W elicie mężczyzn całe podium opanowali zawodnicy JBG2 Cryospace i to właśnie wśród nich upatrywano potencjalnych medalistów, choć oczywiście Krzysztof Łukasik, Karol Rożek, czy broniący tytułu Filip Helta również aspirowali do miejsc na podium. Kolejne kilometry i meldunki z trasy pokazywały jednak, że wszystko powinno się najpierw rozstrzygnąć w duecie Michał Paluta – Paweł Bernas. Po upływie trzech godzin, czerdziestu sześciu minut i dwudziestu siedmiu sekund Paweł Bernas jako pierwszy dotarł do mety Bike Maratonu w Bardzie, zdobywając złoto i koszulkę Mistrza Polski. Minutę później na metę wjechał Paluta, a po brąz finiszował Michał Glanz.

Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv Team), wymieniana w gronie faworytek, od początu jechała w grupce celujących w medale zawodniczek: Zuzanny Krzystały, Klaudii Czabok, Matyldy Szczecińskiej, Aleksandry Podgórskiej i Klaudii Cichackiej. Dość długo za zmieniającymi się liderkami jechała, wciąż tracąca parę minut do pierwszej zawodniczki, Aleksandra Andrzejewska. Na 65 kilometrze Borowiecka zyskała prawie minutową przewagę nad Krzystałą i nie oddała już prowadzenia do samego końca, wjeżdżając na metę samotnie i celebrując zwycięstwo. Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team) wjechała na metę po srebro, a Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) ostatecznie wywalczyła medal brązowy, wyprzedzając , czwartą ne mecie, Klaudię Czabok (Warszawski Klub Kolarski) o zaledwie 15 sekund.

Wyniki elity mężczyzn i kobiet oraz pozostałych dystansów i kategorii Bike Maratonu:

https://wyniki.datasport.pl/results3716/

Już za niespełna tydzień Bike Maraton zawita natomiast w Góry Izerskie, a przedostatnia edycja cyklu odbędzie się w sobotę w Świeardowie – Zdroju. Wielki finał cyklu w Sobótce odbędzie się natomiast 8 października. Tam, oprócz zwycięzców poszczególnych dystansów edycji nr 11, poznamy też nazwiska najlepszych zawodniczek i zawodników klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2022.

Więcej: https://bikemaraton.com.pl

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.