Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Będzie hattrick Bartosza Rudyka w Grand Prix Doliny Baryczy?

Będzie hattrick Bartosza Rudyka w Grand Prix Doliny Baryczy?

– Mój team będzie jechać na mnie. Znam ten wyścig i wiem, że scenariusz w trakcie może się zmienić, lecz póki co jestem liderem drużyny – mówi Bartosz Rudyk, zawodnik...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Mój team będzie jechać na mnie. Znam ten wyścig i wiem, że scenariusz w trakcie może się zmienić, lecz póki co jestem liderem drużyny – mówi Bartosz Rudyk, zawodnik Santic Wibatech UCI Continental Team, dwukrotny zwycięzca Grand Prix Doliny Baryczy i faworyt tegorocznej edycji. Wyścig, który jest także memoriałem zasłużonych dla dolnośląskiego kolarstwa Wernera Józefa Grundmanna i Jerzego Wizowskiego, rozegrany zostanie w niedzielę, 19 czerwca w Żmigrodzie.

Trasa 144-kilometrowego wyścigu elity mężczyzn i orlików (zawodników poniżej 23. roku życia) przebiegać będzie przez miejscowości: Powidzko, Przedkowice, Dobrosławice, Prusice, Kaszyce Wielkie, Kaszyce Milickie, Przedkowice, Osiek do mety w Żmigrodzie. Runda ma 36 km.

– Znam tę trasę, nie jest ani skomplikowana, ani szczególnie wymagająca, ale jest na niej kilka fragmentów, na których wyścig może się rozstrzygnąć – mówi Bartosz Rudyk. – Taki teren bardzo mi, jako zawodnikowi, odpowiada, lubię otwarte przestrzenie, na których jednym z przeciwników, oprócz rywali z peletonu, jest wiatr.

Przypomnijmy, że wywodzący się z Dolnego Śląska wychowanek trenera Zygmunta Walczaka z UKS Moto Jelcz-Laskowice wygrał Grand Prix Doliny Baryczy w 2020 i w 2021 roku. Jest więc typowany jako zwycięzca również tegorocznej edycji. – Bardzo chciałbym w niedzielę wygrać i zapisać się w historii tego wyścigu. Zwycięstwo w Memoriale trzy raz pod rząd byłoby ogromnym prestiżem, szczególnie na moim Dolnym Śląsku, przed moimi kibicami, ale nie chciałbym stawiać się w roli faworyta. Po prostu nastawiam się na bardzo mocne ściganie i to wszystko – podkreśla Bartosz Rudyk.

Kolarze na trasę wyruszą o godzinie 13.15. Zgłoszonych jest ponad 80. zawodników z polskich i zagranicznych teamów. Na mecie w Żmigrodzie zwycięzca wyścigu powinien pojawić się ok. 16.45. Na godzinę 17.00 przewidziana jest dekoracja trzech najlepszych zawodników elity i orlików.

Wyścig zawodowców poprzedzi rywalizacja amatorów w cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Pierwsza grupa zawodników wystartuje o godz. 10.00. Amatorzy będą mieli do pokonania na dystansie Fun 54 km, a na Pro 72 km (zawodniczki) i 90 km (zawodnicy).

O 12.15 odbędzie się wyścig dzieci w ramach PKO Ubezpieczenia Junior Race. Małych zawodników, dla których przewidziane są atrakcyjne nagrody, można zapisywać w dniu wyścigu.

Organizatorem XXXII Grand Prix Doliny Baryczy – Memoriału Wernera Józefa Grundmanna i Jerzego Wizowskiego jest Dolnośląski Związek Kolarski. PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląk organizują Ślęża Sobótka Bike Academy, Dolnośląski Związek Kolarski, Miasto i Gmina Żmigród oraz Gmina Prusice.

PROGRAM

10.00 – start dystansów Fun (Rynek)

10.30 – start wyścigu MP Rzeczoznawców Majątkowych 36 km

12.00 – zakończenie wyścigów dystans Fun

12.00 – pasta party

12.15 – start wyścigów dla dzieci „PKO Ubezpieczenia Junior Race”

13.00 – start dystansów Pro mężczyzn (Rynek)

13.15 – start wyścigu elity mężczyzn i orlików (Rynek)

13.30 – start dystansu Pro kobiet (Rynek)

13.45 – dekoracje dystansu Fun

14.15 – dekoracje wyścigów dla dzieci

14. 45 – blok artystyczny

16.15 – dekoracje dystansów Pro (Rynek scena główna)

17.00 – dekoracje elity mężczyzn i orlików

Więcej informacji:

Grand Prix Doliny Baryczy – Memoriał W. Grundmanna i J. Wizowskiego
www.dzkol.pl/wyscigi-dzkol/gpdb-memorial-grundmanna-i-wizowskiego

www.facebook.com/grandprixdolinybaryczy

PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

www.viadolnyslask.pl

www.facebook.com/ViaDolnySlask

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.