Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bike Maraton 14.08 Kowary. Zapowiedź i  program.

Bike Maraton 14.08 Kowary. Zapowiedź i program.

Zapisy i zgłoszenia do cyklu Bike Maraton cały czas są dostępne i można skorzystać z poniższego linku: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/ Niedzielny Bike Maraton rozpocznie się startem dystansu GIGA (69 km i przewyższenie...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Sportowy Weekend w Kowarach zaczynamy kolejną edycją cyklu Bike Maraton, która odbędzie się 14 sierpnia, w niedzielę. Dla niektórych będzie to też ostatni, mocny sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski XCM, czekającymi (również w ramach Bike Maratonu) 10 września w Bardzie Śląskim. Dla wszystkich natomiast wyścig w Kowarach będzie powrotem na górskie ścieżki, na których zostaniemy już do końca sezonu. Po Bardzie czeka nas jeszcze Świeradów – Zdrój, a potem jeszcze Sobótka.

Zapisy i zgłoszenia do cyklu Bike Maraton cały czas są dostępne i można skorzystać z poniższego linku: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Więcej informacji na temat cyklu i edycji rozgrywanej w Kowarach można znaleźć na stronie Bike Maratonu https://bikemaraton.com.pl/

Niedzielny Bike Maraton rozpocznie się startem dystansu GIGA (69 km i przewyższenie ponad 3000 m). Koronny dystans BM w wersji kowarskiej słynie z tego, że jest naprawdę wymagający, choć kilometrów jest tu relatywnie mniej niż na innych edycjach, uchodzących za trudne. Jednak wystarczy pojechać trasą wyścigu kilkanaście kilometrów i zanurzyć się w krętych wąwozach Rudaw Janowickich żeby przekonać się, że jest to naprawdę solidny maraton, a trudności piętrzą się jedna za drugą.

Oczywiście na miłośników kolarstwa górskiego czekają jeszcze trzy dystanse – tak aby zgodnie z główną ideą Bike Maratonu – każdy znalazł tego dnia coś dla siebie.

Oprócz klasyfikacji open na wszystkich dystansach i kategorii wiekowych oraz drużynowych, a także tych związanych z Pucharem Polski XCM, w Kowarach mamy również klasyfikację mieszkańców (na dystansie CLASSIC).

MEGA ma Kowarach 45 km, a CLASSIC 26. FUN, wyłączony z głównych trudności, ma tylko 13 km. Podczas Bike Maratonu w Kowarach będziemy mieli też wyścigi dla dzieci – PKO Ubezpieczenia Junior Race, a w poniedziałek ciąg dalszy kolarskich wrażeń – PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk z jedyną w cyklu indywidualną jazdą na czas i podjazdem na przełęcz Okraj.

Program zawodów: https://bikemaraton.com.pl/kowary/program-imprezy/

Lokalizacja biura zawodów: https://bikemaraton.com.pl/kowary/biuro-zawodow/

WAŻNE! W sobotę biuro zawodów czynne będzie w godzinach 17:00 – 19:00.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.