Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Blokady rowerowe – ranking i rekomendacje dla każdego rowerzysty

Blokady rowerowe – ranking i rekomendacje dla każdego rowerzysty

Jeśli jesteś zapalonym rowerzystą, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie Twojego jednośladu. Czy jesteś pewien, że wybrałeś najlepszą blokadę na rynek? Czy twój rower jest naprawdę bezpieczny...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Jeśli jesteś zapalonym rowerzystą, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie Twojego jednośladu. Czy jesteś pewien, że wybrałeś najlepszą blokadę na rynek? Czy twój rower jest naprawdę bezpieczny podczas twojej nieobecności? Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najlepszych blokad rowerowych – byś mógł cieszyć się swobodą jazdy bez zbędnych obaw o swoją stalową maszynę. Zarówno doświadczeni rowerzyści poszukujący najbezpieczniejszych rozwiązań, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym eko-friendly środkiem transportu, znajdą tutaj coś dla siebie. Zapraszamy do lektury!
Bicycle locks

Ranking Najlepszych Blokad Rowerowych 2023

W większych miastach czujesz często nacisk na zabezpieczenie swojego roweru. Dlatego też, dobrze dobrane blokady rowerowe są kluczowe. Przedstawiam więc nasz ranking najlepszych blokad rowerowych dostępnych na rynku w 2023 roku.

1. ABUS Granit X-Plus 540

Wybierając blokadę rowerową, bezpieczeństwo powinno być pierwszym krokiem. Jednym z liderów tego działu jest ABUS Granit X-Plus 540. Jest to U-lock stworzony z odpornego na przecięcie hartowanego stali. System klucza świetlnego to dodatek ułatwiający otwarcie w słabej widoczności.

2. Kryptonite New York Fahgettaboudit Mini

Kryptonite New York Fahgettaboudit Mini jest kolejną rekomendowaną blokadą U-lock dla tych, którzy szukają najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Jej konstrukcja jest przystosowana do oporu przed narzędziami hydraulicznymi.

3. OnGuard Brute LS 8000

Jeżeli szukasz solidnej blokady rowerowej, ale masz ograniczony budżet, OnGuard Brute LS 8000 jest dla Ciebie. Posiada gruby, hartowany stalowy pręt oraz zabezpieczenie przed wyłamaniem zamka – wszystko za przystępną cenę.

4. Abus Bordo Granit X-Plus 6500

Abus Bordo Granit X-Plus 6500 to składana blokada rowerowa oferująca bezpieczeństwo i łatwość transportu. Idealna dla miejskich rowerzystów potrzebujących pewności i kompaktowości.

5. Onguard Rottweiler 8026

Onguard Rottweiler 8026 to gruby łańcuch zabezpieczający, okryty trwałą tkaniną. Doskonały dla tych, którzy preferują to typ zapięcia i cenią możliwość przypinania do różnorodnych miejsc.

Wybór Blokady Rowerowej: Co Wziąć Pod Uwagę?

Wybierając blokadę rowerową, oprócz marki i ceny, istnieje kilka czynników do rozważenia:

 • Stopień Zabezpieczenia

  Znaczące jest, jak blokada radzi sobie z różnymi technikami kradzieży, takimi jak przecinanie czy wyważanie.

 • Materiał Wykonania

  Hartowana stal jest tu standardem. Grubszy i cięższy metal to dodatkowy atut.

 • Typ Blokady

  U-locki są zazwyczaj rekomendowane do obszarów o wysokim ryzyku kradzieży, ale blokady składane i łańcuchy oferują więcej możliwości przypinania.

 • Marka i Certyfikaty

  Wybieraj renomowanych producentów z pozytywnymi opiniami i certyfikatami bezpieczeństwa.

Podsumowując, wybór odpowiedniej blokady rowerowej to doskonała inwestycja w bezpieczeństwo Twojego jednośladu. Idealne zabezpieczenie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb i warunków, w których rower będzie używany.

Bicycle locks

Podsumowując, wybór odpowiedniej blokady rowerowej jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa twojego roweru. Ranking najlepszych blokad na 2023 rok pokazuje, że ABUS Granit X-Plus 540, Kryptonite New York Fahgettaboudit Mini, OnGuard Brute LS 8000, Abus Bordo Granit X-Plus 6500 i Onguard Rottweiler 8026 są czołowymi producentami oferującymi produkty o wysokim stopniu ochrony, różnych typach blokad i sprawdzonym systemie zabezpieczeń.

Jesteś zainteresowany innymi aspektami bezpiecznej jazdy na rowerze? Czytaj więcej na naszym blogu. Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych alarmach rowerowych lub dowiedz się jakie liczniki i inne akcesoria przydadzą się podczas przejażdżki. Chcesz dowiedzieć się, jakie są najnowsze trendy w rowerach? Przeczytaj o najnowszych modelach rowerów, w tym elektrycznych i damskich. Bezpieczeństwo to nie tylko blokada, ale też właściwie dobrane oświetlenie, dlatego zobacz jak wybrać odblaski na rower oraz ranking latarki rowerowej. Pamiętaj o bezpieczeństwie na drodze podczas swojego następnego przejazdu!

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.