Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bora-hansgrohe wybiera się na czerwcowy obóz do Austrii

Bora-hansgrohe wybiera się na czerwcowy obóz do Austrii

Ekipa kolarska Bora-hansgrohe postanowiła wybrać się na czerwcowy obóz treningowy do Austrii. To dobra informacja dla wszystkich zawodników tej drużyny, ponieważ w ten sposób będą mogli udanie przygotować się do...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Ekipa kolarska Bora-hansgrohe postanowiła wybrać się na czerwcowy obóz treningowy do Austrii. To dobra informacja dla wszystkich zawodników tej drużyny, ponieważ w ten sposób będą mogli udanie przygotować się do najważniejszych startów w sezonie.
Na co dzień w barwach Bora-hansgrohe występuje trzech Polaków: Rafał Majka, Maciej Bodnar oraz Paweł Poljański. Niemiecka drużyna organizuje pełny obóz przygotowawczy, jako pierwsza ekipa w całym peletonie.
Jak na razie nie są jeszcze znane konkretne cele liderów niemieckiej ekipy, którymi są Peter Sagan, Rafał Majka, Pascal Ackermann i Emanuel Buchmann. Być może nastąpi to właśnie podczas wspomnianego obozu, na podstawie obecnej formy zawodników. Wiele jednak wskazuje na to, że Sagan wystartuje w tegorocznym Giro d’Italia, chociaż musiałby w ten sposób ominąć kilka istotnych wyścigów klasycznych.
Bora-hansgrohe uda się do Ötztal (górzysty teren w regionie tyrolskim). Obóz zaplanowano na połowę czerwca, nie zabraknie przejażdżek na dużych wysokościach.

Kierownik zespołu Ralph Denk przyznał, że cieszy się, iż powoli wszystko wraca do normy. Teraz kolarze będą mieć dwa miesiące na zbudowanie wysokiej formy, która pozwoli im na zdobywanie satysfakcjonujących miejsc na najważniejszych wyścigach na całym świecie. Obóz odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, o co zadbać ma przede wszystkim lekarz niemieckiego zespołu – Jan-Niklas Droste.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.