Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bosch Enduro MTB Series- sobota 8 października. Zapowiedź, harmonogram.

Bosch Enduro MTB Series- sobota 8 października. Zapowiedź, harmonogram.

Najbliższy weekend czyli 8-9 października dolnośląska Srebrna Góra przeżywać będzie prawdziwe oblężenie. A mowa tu nie o zdobywaniu srebrnogórskiej Twierdzy tylko o zmaganiach kolarzy górskich w ramach zawodów enduro mtb.
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Najbliższy weekend czyli 8-9 października dolnośląska Srebrna Góra przeżywać będzie prawdziwe oblężenie. A mowa tu nie o zdobywaniu srebrnogórskiej Twierdzy tylko o zmaganiach kolarzy górskich w ramach zawodów enduro mtb.

Już w sobotę 8 października finałowa edycja cyklu Enduro MTB Series, zaliczana do klasyfikacji Polskiej Serii Enduro. Od kilku dni jest możliwość zapoznania się z trasami i trenowania przed wyścigiem. Gospodarze Tras Enduro Srebrna Góra, czyli Marek Janikowski i Piotr Kurczab z PM Bike Experts przygotowali cztery, niezwykle ciekawe i urozmaicone odcinki specjalne:

OS 1 – Dolny Śląsk – Znajdź Swoją Trasę – https://youtu.be/-5m6CUw49f8

OS 2 – Elements Hotel & SPA – https://youtu.be/Au9fi1JNC-M

OS 3 – Bosch eBike Systems – https://youtu.be/sdFlpaYmB64

OS 4 – Varta Power – https://youtu.be/ts2HUzGk6N8

Zawodnicy z grup Race będą mieli do pokonania wszystkie OS-y, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 28 km, co da w sumie ok. 1400 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania trzy odcinki specjalne (nie jadą OS 3) . Ich rywalizacja zakończy się po około 23 km i pokonaniu ok. 1100 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po OS2, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend oraz Kresto. Sobotę pełną wrażeń zakończymy dekoracją zwycięzców, losowaniem nagród i wieczornym ogniskiem. Podczas losowania jak zwykle sporo „łakomych kąsków” np. vouchery na badania wydolnościowe i bike fitting do SGR Lab, bony na zakup kół Dandy Horse, bidony i uchwyty na telefon Fidlock i wiele innych. Rejestracja na wyścig trwa tylko do najbliższego czwartku 6 października i można jej dokonać na Zapisy internetowe na BOSCH Enduro MTB Series – Datasport.pl.

Z kolei w niedzielę 9 października zapraszamy na Eightshot MTB Race, czyli wyścig enduro dla dzieci. Zaplanowana jest rywalizacja aż w 5 kategoriach wiekowych, osobno dla chłopców i dziewczynek. Przygotowane są 3 różne trasy (inne dla poszczególnych kategorii wiekowych). Można się z nimi zapoznać na www.facebook.com/events/805258587267978. Rejestracja na wyścig możliwa tylko on-line, do czwartku 6 października. Zapisy internetowe na EIGHTSHOT MTB RACE – Datasport.pl

Ale to nie koniec atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Oznaczone będą Strefy Kibica, do których dość łatwo będą mogły dostać się rodziny, czy znajomi startujących zawodników. Ponadto przez cały weekend będzie możliwość bezpłatnego testowania rowerów dziecięcych Puky oraz Eightshot. Na dorosłych z kolei czekać będą elektryczne rowery KTM. Oprócz tego naszą imprezę odwiedzą eksperci z Bosch eBike Systems, którzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, oczywiście na bazie systemów Bosch. Pojawią się także przedstawiciele Trezado i Bike On Wax, oraz producent odzieży 3biker ze swoimi świetnymi produktami i specjalną bluzą Enduro MTB Series.

Więcej informacji na naszej stronie Srebrna Góra 8 października (enduromtbseries.pl) oraz na profilu Facebook (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

Harmonogram:

7 października 2022 – piątek

17:00-22:00 – odbiór pakietów startowych – Centrum Ścieżek (ul. Polna 14, Srebrna Góra )

8 października 2022 – sobota

8:00 – 11:00 – odbiór pakietów startowych – Centrum Ścieżek

9:00 – odprawa techniczna (live na naszym Facebook )

9:30 – start grupy Race 1 z miasteczka zawodów

9:40 – start grupy Race 2 ok. 11:30 – start ostatniej grupy z miasteczka zawodów

równolegle testy rowerów KTM, Eightshot i Puky – REJESTRACJA na testy KTM – https://forms.gle/x2Lz1aYRHM9DFtM2A

18:00 – rozpoczęcie dekoracji zwycięzców i losowania nagród po dekoracji ognisko

9 października 2022 – niedziela od rana możliwość zapoznania się z trasami od 10:00 – testy rowerów KTM, Eightshot i Puky – REJESTRACJA na testy KTM

9:00-10:50 – wydawanie pakietów startowych na Eightshot MTB Race (Centrum Ścieżek)

10:00 – 11:00 – trening (obowiązkowo z przyczepionym już numerem startowym

11:00 – start wyścigów w kategoriach 5-6 i 7-8 lat (Kids Line ) po zakończeniu wyścigów młodszych kategorii (ok. godz 11:30) start wyścigów starszych kategorii

Szczegółowe informacje dotyczące miejsca startu poszczególnych kategorii, ilości zjazdów itp. podane będzie w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów startowych.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.