Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

W dniach 11-12 czerwca 2022 pasjonaci rowerowego enduro i ich rodziny ponownie zawitają w Góry Izerskie. Ściganie dla dorosłych, mini-wyścig dla dzieci, wycieczki z ekipą Izerriders i atrakcje na stoiskach wystawców – zapowiada się ciekawy, aktywny weekend.

Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

W dniach 11-12 czerwca 2022 pasjonaci rowerowego enduro i ich rodziny ponownie zawitają w Góry Izerskie. Ściganie dla dorosłych, mini-wyścig dla dzieci, wycieczki z ekipą Izerriders i atrakcje na stoiskach wystawców – zapowiada się ciekawy, aktywny weekend.

Dobry plan na weekend 11-12 czerwca

Po sukcesie zeszłorocznej imprezy, która w Świeradowie-Zdroju zgromadziła 300 uczestników i drugie tyle osób towarzyszących, zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Cieszy nas ten fakt, ale nie jesteśmy zaskoczeni – mówi Grzegorz Miedziński, organizator imprezy. Bardzo dobra współpraca z Miastem, Miejskim Zespołem Szkół oraz Nadleśnictwem, wsparcie ze strony Dolnego Śląska, oraz niezwykle cenne zaangażowanie ze strony lokalnej społeczności – na czele z ekipą Izerriders, pozwoliły zorganizować rok temu bardzo dobrą imprezę. Jesteśmy przekonani, że już za kilka dni Świeradów-Zdrój będzie ponownie żył kolarskim enduro, goszcząc setki zawodników i ich rodziny – dodaje organizator. Warto dodać, że na liście startowej oprócz Polaków z całego kraju są także Czesi i Niemcy. To potwierdza, że region od dawna stawia na aktywny wypoczynek i poszerza swoją ofertę, skutecznie zapraszając do siebie coraz większą rzeszę turystów, wśród których liczba rowerzystów stale wzrasta. Aby impreza miała wymiar rodzinny i integrujący środowisko MTB, organizatorzy zdecydowali się na dwudniowy charakter imprezy oraz umiejscowienie miasteczka zawodów w ścisłym centrum miasta, czyli w Parku Zdrojowym. Plan imprezy wygląda następująco:

– piątek, 10 czerwca – odbiór pakietów w biurze zawodów

– sobota, 11 czerwca – wyścig enduro, atrakcje w miasteczku, dekoracja zwycięzców

– niedziela, 12 czerwca – wycieczka rowerowa z przewodnikami, mini-wyścig dla dzieci

Nowy regulamin, nowe standardy

Osoby, które jeszcze nie dokonały rejestracji zapraszamy do lektury nowego regulaminu, w którym zmieniły się kategorie wiekowe i punktacja. Wynika to z ujednolicenia przepisów przez kilku organizatorów imprez enduro w Polsce, w celu stworzenia wspólnej klasyfikacji generalnej pod nazwą Polska Seria Enduro MTB. Warto także dodać, że zmienione zapisy są aktualnie takie same jak w Pucharze Świat, czyli cyklu Enduro World Series.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6906

Limit miejsc wynosi 280 osób, tak więc warto się śpieszyć, gdyż już blisko 200 miejsc jest zajęte, a tylko do końca tygodnia można zamówić pakiet startowy z koszulką.

Trasy to podstawa

Jak powszechnie wiadomo podczas imprez kolarskich fajna jest ta cała otoczka, miasteczko, kibice, nagrody, ale tą najważniejszą sprawą są trasy. Te zaś organizatorzy wyznaczają i przygotowują we współpracy z Nadleśnictwem Świeradów oraz przy ogromnym wsparciu miejscowej grupy rowerzystów Izerriders. Góry Izerskie mają niesamowity klimat i charakterystykę, można tu przygotować niezwykle zróżnicowane trasy, które dadzą wiele przyjemności z jazdy – zarówno tym wytrawnym, jak i początkującym kolarzom – mówi Maciej Bała z Izerriders.

Organizatorzy przygotowują 4 Odcinki Specjalne (czyli tzw. OSy), które zawodnicy będą pokonywać „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Taka formuła wbrew pozorom jest bezpieczniejsza, bo zawodnicy z większym respektem podchodzą do trasy, a ponadto jest w pewien sposób bardziej sprawiedliwa, bo wyrównuje szanse w rywalizacji „miejscowych i przyjezdnych”.

OS 1 – Makita Trail (całkiem nowa trasa, w sam raz na rozgrzewkę)

OS 2 – Elements (klimatyczny las, izerska ściółka i wiele zakrętów)

OS 3 – Varta Power (najdłuższy OS, który sprawdzi Waszą moc)

OS 4 – Izerriders (deser dla koneserów enduro)

Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www (www.enduromtbseries.pl) oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach (www.facebook.com/EnduroMTBseries).

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.