Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

CCC-Liv nie pojedzie w Vargarda Women’s WorldTour

CCC-Liv nie pojedzie w Vargarda Women’s WorldTour

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Tym razem na odwołanie tegorocznej edycji imprezy zdecydowali się organizatorzy dwudniowych zmagań kobiecych Vargarda Women's WorldTour (drużynowa jazda na czas i indywidualny wyścig ze...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Pandemia koronawirusa zbiera coraz większe żniwo. Tym razem na odwołanie tegorocznej edycji imprezy zdecydowali się organizatorzy dwudniowych zmagań kobiecych Vargarda Women’s WorldTour (drużynowa jazda na czas i indywidualny wyścig ze startu wspólnego).
To zła wiadomość dla zawodniczek polskiej grupy kolarskiej CCC-Liv, która miała wziąć udział w obu tych wyścigach. Zmagania miały się odbyć w dniach 8-9 sierpnia, jednak już teraz wiadomo, że nie będzie to możliwe. Impreza wróci do kobiecego kalendarza WorldTour w sezonie 2021. Dobre wspomnienia z wyścigiem indywidualnym ma obecna zawodniczka CCC-Liv, Marianne Vos. Holenderka triumfowała na szwedzkiej trasie trzy razy (2009, 2013 i 2018). Przed rokiem zajęła natomiast drugie miejsce, podobnie jak w sezonie 2017. W 2012 roku była z kolei trzecia.

Podobną decyzję podjęli organizatorzy Tour of Britain. Dodatkowo szef Belgijskiej Federacji Kolarskiej – Tom Van Damme uważa, że tegoroczna edycja wyścigu Strade Bianche (damska i męska – 1 sierpnia) odbędzie się bez udziału kibiców. Na starcie włoskiego klasyku mają stanąć ekipy CCC-Liv i CCC Team.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.