Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

CCC-Liv przygotowuje się do wyścigów w Hiszpanii

CCC-Liv przygotowuje się do wyścigów w Hiszpanii

Polska grupa kolarska CCC-Liv przygotowuje się do powrotu na szosowe wyścigi z kalendarza UCI. Kolarki będzie można podziwiać już 23 lipca na terenie Hiszpanii. Wtedy odbędzie się wyścig Emakumeen Nafarroako Klasikoa.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Polska grupa kolarska CCC-Liv przygotowuje się do powrotu na szosowe wyścigi z kalendarza UCI. Kolarki będzie można podziwiać już 23 lipca na terenie Hiszpanii. Wtedy odbędzie się wyścig Emakumeen Nafarroako Klasikoa.
Przedstawicielki CCC-Liv wznowiony sezon zainaugurują trzema hiszpańskimi wyścigami klasycznymi. Oprócz wspomnianego wyżej będą to również Clasica Femenina Navarra (24 lipca) i Durango-Durango Emakumeen Saria (26 lipca).
Swoje zdanie na ten temat na stronie internetowej zespołu przedstawił dyrektor sportowy Jeroen Blijlevens. – Przeszliśmy ciężki okres, ale zaprezentowano już zaktualizowany kalendarz i mogliśmy wyznaczyć nowe cele. Czeka nas bardzo pracowity program, a zaczniemy od wyścigów w pięknej Hiszpanii. Będzie to jeden z etapów przygotowania do wyścigów WorldTour.
Blijlevens wypowiedział się także na temat obecnej formy zawodniczek i głównych celów sezonu. – Ciężko określić, w jakiej formie są obecnie zawodniczki. Niektóre z nich potrzebują wyścigów, aby wejść we właściwy rytm ścigania. W każdym wyścigu staramy się osiągnąć jak najlepszy wynik. Trudno jest jednak określić konkretne oczekiwania. Biorąc pod lupę Giro Rosa, na pewno mocne będą tam Ashleigh Moolman-Pasio i Marianne Vos, ale nie znamy dokładnej trasy wyścigu. Dzięki obecności Larsa Booma będziemy mogli przygotować się do nowego istotnego wyścigu, jakim jest Paryż-Roubaix.
Na stronie internetowej drużyny ukazała się także wypowiedź kierownika zespołu Erica van den Booma, który mówił o aktualnych poczynaniach zawodniczek oraz o sponsorze ekipy. – Staramy się regularnie organizować spotkania online, aby pozostać ze sobą w kontakcie i podnieść morale zespołu. Od marca monitorujemy stan zdrowia zawodniczek. Niektóre z nich trenują na wysokości (Vos i Soraya Paladin), a inne pracują nad formą w swoim kraju (Valerie Demey czy Agnieszka Skalniak). Pandemia uderzyła w naszego głównego sponsora, firmę CCC. W tej chwili analizujemy różne scenariusze, ale wszystko idzie w dobrym kierunku.
Jednym z ważniejszych przystanków dla grupy CCC-Liv będzie wyścig La Course by Le Tour de France, który odbędzie się 29 sierpnia. Polski zespół znalazł się na liście startowej tej jednodniowej imprezy, którą do informacji publicznej w środę (8 lipca) na Twitterze podali organizatorzy.
Dowiedzieliśmy się, że w Hiszpanii zaprezentuje się m.in. Marta Jaskulska, która osobiście potwierdziła nam swój start na tej imprezie. Jak na razie kolarki przygotowują się do kolejnych etapów na trasie wirtualnego Zwift Tour de France. W sobotę (11 lipca) na 3. etapie zaprezentują się: Marta Lach, Riejanne Markus, Evy Kuijpers i Aurela Nerlo. W niedzielę (12 lipca) na 4. etapie wystartują z kolei: Ashleigh Moolman-Pasio, Sabrina Stultiens, Agnieszka Skalniak i Marta Jaskulska.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.