Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

CCC Team przed włoskimi klasykami – wypowiedzi i składy

CCC Team przed włoskimi klasykami – wypowiedzi i składy

Greg Van Avermaet powraca do ścigania na trasie zbliżającego się Strade Bianche (1 sierpnia). Belgijski zawodnik ma nadzieję na udane wznowienie sezonu na włoskiej ziemi.
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Greg Van Avermaet powraca do ścigania na trasie zbliżającego się Strade Bianche (1 sierpnia). Belgijski zawodnik ma nadzieję na udane wznowienie sezonu na włoskiej ziemi.
Dyrektor sportowy polskiej ekipy CCC Team Fabio Baldato udzielił wypowiedzi na stronie internetowej zespołu, w której porusza kwestię liderowania podczas wyścigu Strade Bianche. – Naszym niekwestionowanym liderem na Strade Bianche jest Greg Van Avermaet. Znalazł się już 7 razy w pierwszej dziesiątce tego wyścigu, a poza tym dwa razy ukończył zmagania na podium. Strade Bianche to bardzo trudny wyścig, a do tego dochodzą wysokie temperatury i długie miesiące bez startów. Trudno przewidzieć, co się wydarzy we Włoszech. Greg i reszta chłopaków ukończyli obóz wysokościowy, a ich kondycja jest dobra. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powrócić do ścigania – powiedział Baldato.
Oprócz startu w Strade Bianche, kolarzy CCC Team czeka również występ na trasie Milano-Torino (5 sierpnia), do czego także odniósł się Baldato. – To będzie nieco inny wyścig, tam naszym liderem będzie Jakub Mareczko. Przewidujemy, że impreza zakończy się sprinterską końcówką. Dla połowy zespołu będzie to ostatni poważny sprawdzian przed Mediolan-San Remo – dodał Baldato.
Pomiędzy Strade Bianche a Milano-Torino znajdzie się inauguracyjna edycja Gran Trittico Lombardo (3 sierpnia). Liderami CCC Team będą tam Greg Van Avermaet i Alessandro De Marchi.
Z niecierpliwością czekamy na Gran Trittico Lombardo. Będzie to bardzo dobry sprawdzian nóg dla naszych kolarzy. Mamy dwóch liderów: Grega i Alessandro – myślę, że będzie to piękny wyścig do oglądania, ale też chcemy dobrze się na nim zaprezentować – powiedział na stronie internetowej zespołu drugi z dyrektorów sportowych Valerio Piva.
W dobrych humorach przed zbliżającą się kampanią włoskich klasyków są wspomniani liderzy Greg Van Avermaet i Alessandro De Marchi.
Strade Bianche to jeden z moich ulubionych wyścigów. Zwykle ścigałem się tam dobrze, więc mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Jesteśmy po obozie w Livigno i czuję, że moja forma znajduje się na tym poziomie, na którym powinna być. Nie mogę się również doczekać startu w Gran Trittico Lombardo. To bardzo interesujące doświadczenie, móc odkrywać nowe wyścigi – mówi na stronie internetowej CCC Team belgijski kolarz.
Dwa tygodnie spędziłem na wysokości i teraz czuję się przygotowany na zbliżające się wyścigi. Mają one dla mnie duże znaczenie, ponieważ tak naprawdę dopiero zaczynam sezon, po problemach zdrowotnych w zeszłym sezonie. Nie mogę się doczekać startu podczas Strade Bianche, stęskniłem się za tą atmosferą ścigania. Jestem zmotywowany, aby pokazać wszystkim, że jestem w dobrej formie – mówił z kolei De Marchi.
Tak natomiast prezentują się składy CCC Team na najbliższe trzy włoskie wyścigi klasyczne:
Strade Bianche: Alessandro De Marchi, Greg Van Avermaet, Simon Geschke, Jonas Koch, Michael Schär, Nathan Van Hooydonck oraz Gijs Van Hoecke.
Gran Trittico Lombardo: Alessandro De Marchi, Jonas Koch, Francisco Ventoso, Greg Van Avermaet, Pavel Kochetkov, Jakub Mareczko i Michael Schär.
Milano-Torino: Jakub Mareczko, Francisco Ventoso, Gijs Van Hoecke, Pavel Kochetkov, Alessandro De Marchi, Michael Schär i Nathan Van Hooydonck.
Później ekipa CCC Team zaprezentuje się na dwóch innych prestiżowych włoskich wyścigach klasycznych Mediolan-San Remo (8 sierpnia) i Il Lombardia (15 sierpnia).
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.