Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

CCC Team szykuje się na wielki powrót do ścigania i szuka sponsora

CCC Team szykuje się na wielki powrót do ścigania i szuka sponsora

Kierownictwo oraz zawodnicy polskiej grupy kolarskiej CCC Team przygotowują się do wielkiego powrotu na szosę, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19. Pierwszym wyścigiem polskiego zespołu będzie hiszpańska etapówka Vuelta a...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Kierownictwo oraz zawodnicy polskiej grupy kolarskiej CCC Team przygotowują się do wielkiego powrotu na szosę, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19. Pierwszym wyścigiem polskiego zespołu będzie hiszpańska etapówka Vuelta a Burgos.
Do Hiszpanii kolarze CCC Team udadzą się w dniach 28 lipca – 1 sierpnia. Jak można wyczytać ze strony internetowej zespołu nastroje w ekipie są bardzo pozytywne. Manager zespołu Jim Ochowicz przyznał, że obecnie kierownictwo skupia się na ustaleniu kalendarza startów dla poszczególnych zawodników. Ochowicz wyjawił, że niektórzy zawodnicy udadzą się na europejskie obozy wysokogórskie. Według niego nie będzie problemów z ustaleniem priorytetów wyścigów dla kolejnych zawodników.
Ochowicz na stronie internetowej CCC Team powiedział jednocześnie, że ekipa skupia się na realizacji celów, które zostały wyznaczone przed startem sezonu, w grudniu. Zawodnicy są teraz zmotywowani do działania, bardziej niż kiedykolwiek. Najważniejszymi celami, które stawiane są przed zawodnikami są: zwycięstwo w Monumencie, wygrana w jednodniowym wyścigu z serii WorldTour, wygranie etapowej imprezy WorldTour oraz przynajmniej jedno zwycięstwo etapowe w każdym z trzech Wielkich Tourów. Ochowicz jasno powiedział, że dobre wyniki we wspomnianych startach mogą zaowocować znalezieniem nowego sponsora głównego.
Ponadto Matteo Trentin w rozmowie z RAI Sport przyznał, że jego głównymi celami na wznowiony sezon 2020 będą Tour de France oraz spora ilość wyścigów klasycznych.
Jak można wyczytać z artykułu, który znajduje się na stronie internetowej CCC Team, firma CCC nie będzie sponsorem tytularnym ekipy w sezonie 2021. Teraz wszystko opiera się na znalezieniu firmy, która będzie w stanie wyłożyć odpowiednie pieniądze na sponsorowanie grupy kolarskiej w przyszłym roku.
Cały komunikat w wersji angielskiej można przeczytać pod adresem https://cccteam.eu/news/ccc-team-focused-on-returning-to-racing-in-2020/.
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.