Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

CCC Team wycofuje się ze startu w Paryż-Nicea

CCC Team wycofuje się ze startu w Paryż-Nicea

Podczas zbliżającego się wyścigu z serii World Tour, Paryż-Nicea (8-15 marca) na starcie nie pojawią się kolarze polskiej ekipy CCC Team. Kierownictwo drużyny podjęło taką decyzję z uwagi na bezpieczeństwo...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Podczas zbliżającego się wyścigu z serii World Tour, Paryż-Nicea (8-15 marca) na starcie nie pojawią się kolarze polskiej ekipy CCC Team. Kierownictwo drużyny podjęło taką decyzję z uwagi na bezpieczeństwo własnych zawodników.

Szansa na zarażenie się koronawirusem na terenie Europy jest coraz większa. Z racji tego anulowane zostały włoskie wyścigi kolarskie (do 3 kwietnia). Pod znakiem zapytania stoi start Paryż-Nicea, jednak wiele wskazuje na to, że rywalizacja we Francji nie zostanie odwołana. Troszcząc się o zdrowie kolarzy, kierownictwo postanowiło jednak nie posyłać ich na trasę tej prestiżowej imprezy. Informacja została opublikowana na stronie internetowej CCC Team oraz na portalach społecznościowych. Podobnie postąpiły inne ekipy, w tym Astana Pro Team, UAE Team Emirates, Team INEOS czy też Mitchelton-Scott.

Najprawdopodobniej najbliższymi zawodami z udziałem kolarzy CCC Team na poziomie World Tour będzie start na terenie Hiszpanii, w Volta a Catalunya (23-29 marca).

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.