Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Cyprus Sunshine Epic: Udane otwarcie dla Kross Racing Team

W czwartek rozpoczęła się kolejna etapówka z kolarskiego kalendarza wyścigów MTB. Tym razem zawodnicy ścigają się na trasie Cyprus Sunshine Epic. Na pierwszym etapie (drużynowa czasówka) 2. miejsce zajęli kolarze ekipy Kross Racing Team.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Czasówka liczyła 19,5 kilometra, nie zabrakło na niej wymagających odcinków, w których pokonanie należało włożyć dużo sił. Pierwsi na mecie pojawili się Simon Andreasen oraz Alan Hatherly (Specialized Racing). 12 sekund straty zanotowała dwójka z Kross Racing Team – Bartłomiej Wawak oraz Ondrej Cink. Na trzecim stopniu podium uplasowali się Marin Blums oraz David Nordemann (CST PostNL Bafang MTB Racing Team – 17 sekund straty).
W piątek przed kolarzami kolejne ciężkie zmagania, ponieważ udadzą się na trasę blisko 60-kilometrowego wyścigu typu XCP.