Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Dla wcześniaków … pokonają 100km | #baberkichallenge

Dla wcześniaków … pokonają 100km | #baberkichallenge

Grupa wspaniałych kobiet z województwa łódzkiego nie wyobraża sobie dnia bez roweru. Dlatego stworzyły grupę BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE. Jednak łączy je nie tylko rowerowa pasja, ale i chęć pomagania. Z...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Grupa wspaniałych kobiet z województwa łódzkiego nie wyobraża sobie dnia bez roweru. Dlatego stworzyły grupę BABERKI NA SZOSACH_CREATOBIKE. Jednak łączy je nie tylko rowerowa pasja, ale i chęć pomagania. Z myślą o najmniejszych potrzebujących, 6 sierpnia postanowiły rozpocząć #baberkichallenge, aby zebrać pieniądze na rehabilitację dzieci przedwcześnie urodzonych.


#baberkichallenge to wyzywanie, które Baberki postanowiły zorganizować dla podopiecznych ośrodka dla wcześniaków działającego przy Fundacji Kolorowy Świat w Łodzi. Ośrodek Otulinka – prowadzony przez Fundację Kolorowy Świat w Łodzi od 2017r. – to ośrodek dla dzieci przedwcześnie urodzonych oraz zagrożonych zaburzeniami rozwoju. Przez trzy lata działania Otulinki z bezpłatnej i specjalistycznej opieki terapeutyczno – medycznej skorzystało już ponad 300 wcześniaków i ich rodzin. W Otulince opieką otaczane są noworodki zaraz po opuszczeniu oddziału neonatologicznego aż do ukończenia 4 miesiąca życia (wieku skorygowanego). Najmłodsi pacjenci korzystają z bezpłatnej terapii prowadzonej przez zespół specjalistów: lekarzy rehabilitacji, neurologopedów, fizjoterapeutów, a ich rodzice z wsparcia psychologicznego. Niestety, aby zapewnić kosztowną rehabilitację wcześniakom, których z miesiąca na miesiąc rodzi się coraz więcej, Fundacja Kolorowy Świat potrzebuje środków finansowych.

Dlatego też to właśnie zbiórka pieniędzy na rehabilitację wcześniaków jest celem wyzwania Baberek, które nie tylko chcą na dwóch kółkach pokonać dla tych maleństw 100km, ale i nominować kolejne ekipy. One same wystartują 8 sierpnia o godzinie 9:00 spod siedziby Fundacji Kolorowy Świat przy ul. Żabiej 10/12 w Łodzi.

Jak podkreśla jedna z Baberek – Agnieszka Orzechowska: „Takie działanie to dla nas dodatkowa motywacja do treningów. Budujące jest to, że nasza pasja może mieć bardzo konkretne przełożenie na pomoc potrzebującym dzieciom. Dlatego zapoczątkowałyśmy akcję #baberkichallenge – chcemy w ten sposób wesprzeć Fundację Kolorowy Świat, która zajmuje się rehabilitacją wcześniaków. Zdajemy sobie sprawę, że taka rehabilitacja jest bardzo kosztowna, dlatego przy okazji pokonywania 100km chcemy zbierać na nią pieniądze. Będziemy też zapraszać do Wyzwania innych kolarzy. Liczymy, że dzięki temu o #baberkichallenge dowie się jak najwięcej osób i uda nam się zebrać kwotę zapewniającą wcześniakom w Otulince kolejny rok bezpłatnej rehabilitacji. Wydarzenie to z pewnością przyczyni się to także do promocji kolarstwa wśród kobiet, na czym nam szczególnie zależy”.

Urodzonym przedwcześnie dzieciom, które bez rehabilitacji nie mają szans na normalne życie, może pomóc każdy, przekazując dowolną kwotę na zbiórce https://www.siepomaga.pl/baberkichallenge organizowanej przy okazji #baberkichallenge

Więcej informacji o ośrodku Otulinka: https://www.kolorowyswiat.org/szukam-pomocy/osrodek-dla-wczesniakow-otulinka

Polecamy: otulacz dla niemowlaka

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.