Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Dlaczego warto wybierać medale i puchary wykonywane na zamówienie?

Dlaczego warto wybierać medale i puchary wykonywane na zamówienie?

Medale i puchary to jedne z najczęściej wręczanych nagród na różnego typu zawodach. Choć w sklepach dostępne są produkty gotowe, które można zakupić niemalże od ręki, to dobrym rozwiązaniem jest wręczyć zwycięzcom, laureatom czy osobom zasłużonym nagrody spersonalizowane, wykonane na zamówienie. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Medale i puchary to jedne z najczęściej wręczanych nagród na różnego typu zawodach. Choć w sklepach dostępne są produkty gotowe, które można zakupić niemalże od ręki, to dobrym rozwiązaniem jest wręczyć zwycięzcom, laureatom czy osobom zasłużonym nagrody spersonalizowane, wykonane na zamówienie. Dlaczego warto się na to zdecydować?

Nagroda, która nigdy nie wychodzi z mody

Niegdyś medale i puchary były wręczane jedynie osobom zasłużonym, a także zwycięzcom zawodów sportowych. W naszej tradycji upowszechniły się na stałe i jak do tej pory, nie znalazł się dla nich żaden, godny następca. Choć często w ramach nagrody wręczane są kwiaty, bony pieniężne czy podarunki o charakterze rzeczowym, to właśnie medale i puchary cieszą się największą popularnością zarówno wśród wręczających, jak i nagradzanych. Wszystko dlatego, że wyrażają one szacunek i prestiż. Puchary i medale można dziś wręczać przy różnych okazjach. Najczęściej spotykamy je na zawodach sportowych, tanecznych czy naukowych. Z drugiej strony chętnie wybierają je pracodawcy, którzy chcą uhonorować pracowników wieloletnich (na przykład odchodzących na emeryturę) bądź w jakiś sposób zasłużonych. Medale możemy wręczać również naszym bliskim – coraz częściej wybieramy je dla małżeństw, które obchodzą okrągłą rocznicę ślubu, przyszłej panny młodej czy rodziców, którym para młoda chce podziękować w dniu zaślubin. Medale i puchary to niejako nagrody uniwersalne, które sprawdzą się w niemal każdej sytuacji.

medal

Nagrody ogólnodostępne czy na zamówienie?

W sklepach dostępne są różnego rodzaju medale i puchary, które możemy nabyć niemalże od ręki. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model i zapłacić, a już mamy do dyspozycji nagrodę, którą możemy wręczyć nawet dziś. Niemniej jednak ogólnodostępne medale i puchary nie cieszą się dużą popularnością, gdyż brakuje im elementu personalizacji. Zwykle nie prezentują one najwyższej jakości wykonania, bowiem pochodzą z produkcji masowej. Medale często wykonywane są z drewna, natomiast puchary ze stosunkowo taniego metalu. To zaś sprawia, że nie są to trwałe nagrody. Po kilku latach nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, a ponadto łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dlatego też o wiele lepszym rozwiązaniem będą puchary na zamówienie bądź medale, wykonane według własnego projektu. Jak wygląda proces zamawiania tych nagród? Przede wszystkim należy we własnym zakresie opracować projekt, który następnie konsultowany jest ze specjalistami. Dobrze, aby nagroda zawierała elementy personalizacji, na przykład określała, kto ją wręcza, kiedy i z jakiej okazji. Dzięki temu medale i puchary nabierają unikatowego charakteru. W przypadku braku pomysłu na projekt, można powierzyć jego wykonanie doświadczonym grafikom, którzy z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Następnie projekt oddawany jest to realizacji. Czas oczekiwania na wykonanie zamówienia jest różny, w zależności od ilości sztuk pucharów i medali. Najczęściej trzeba poczekać na nie kilka dni, dlatego też dobrze jest złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem. Odbiór nagród może mieć miejsce w dowolnym momencie, gdy tylko całość zamówienia (lub jego część, w zależności od ustaleń) zostaną zrealizowane. Oczywiście, w parze z medalem lub pucharem możemy wręczyć osobie uhonorowanej kwiaty bądź innego typu podarunki, które z pewnością uświetnią całe wydarzenia. Niemniej jednak to właśnie nagroda główna robi największe wrażenie na laureatach, dlatego warto zadbać o to, by była wyjątkowa i miała charakter spersonalizowany.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.