Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Do zobaczenia za rok! Bike Maraton w Obiszowie

Do zobaczenia za rok! Bike Maraton w Obiszowie

Zawsze trudno się z Obiszowa wyjeżdża, bo to znane wszystkim uczestnikom Bike Maratonu gościnne i radosne miejsce, fajny wyścig i piknikowa, wakacyjna atmosfera. Na szczęście zawsze na koniec tej edycji...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Zawsze trudno się z Obiszowa wyjeżdża, bo to znane wszystkim uczestnikom Bike Maratonu gościnne i radosne miejsce, fajny wyścig i piknikowa, wakacyjna atmosfera. Na szczęście zawsze na koniec tej edycji padają słowa: „do zobaczenia za rok” i już trochę wszystkim wokół lżej…

Kolarskie emocje tradycyjnie rozłożyły się w tym roku na dwa dni. W sobotę, w trudnym warunkach pogodowych i w ulewnym deszczu odbył się Szosowy Klasyk Obiszów i jedna z edycji cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, a w niedzielę nadszedł czas i na słoneczną pogodę, i na Bike Maraton. Plus był też taki, że piaszczysta Baba Jaga nie pyliła za mocno i ścieżki obiszowskiego Bike Parku nie były tak suche i sypkie jak w poprzednich latach.

Było w minioną niedzielę w Obiszowie wszystko co składa się na udany Bike Maraton – dobra frekwencja, bardzo charakterystyczna, mająca swoje smaczki, trasa, świetna atmosfera, pyszne jedzenie, PKO Ubezpieczenia Junior Race, loteria fantowa, sporo stoisk i wystawców, atrakcje dla dzieci i dobre ściganie.

Trudności dystansu GIGA (91 km) pewnie przestraszyły sporo zwykle jeżdżących tu pań, bo Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) była w tej stawce jedyna. Poważny defekt wykluczył ją jednak z wyścigu i zmusił do powrotu w stronę teamowego namiotu. Pewnie na długiej rundzie poprowadzonej wysoko w górach taka operacja nie byłaby możliwa, ale po około 40 minutach Andrzejewska wróciła na trasę i walcząc z czasem o zmieszczenie się w limicie uprawniającym do kontynuowania jazdy, po nieco ponad pięciu godzinach dojechała do mety, zgarniając nagrodę za pierwsze miejsce w klasyfikacji PRO BM kobiet.

Mocno obsadzoną rywalizację mężczyzn wygrał Wojciech Halejak (RK Exclusive Doors MTB Team), przyjeżdżając na metę przed Niemcem Lennardem Heidenreidem (Team DDMC Gueldenmoor). Trzeci był Mariusz Kozak (7 R Rowmix PB 72D).

Dystans MEGA wygrał Maksymilian Wiśniowski (RK Exclusive Doors MTB Team), drugi był Bartosz Janowski (SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service), a trzeci Łukasz Pihulak (Seven Percetus Team). Alicja Marciniec (Verge Team) wygrała wśród kobiet, druga była Elwira Kuziel, a trzecia Debora Figiel (Rybczyński Bikes Remmers Team).

Na dystansie CLASSIC najszybciej finiszował Marek Ardelli (Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych). Za nim do mety dojechali Michał Decewicz (Prorowery Racing Team) i Dawid Romanowski (Yolobike Marba MTB).

Klasyfikację open kobiet wygrała Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) przed Martyną Wiśniewską (Zarębski Team) i Magdaleną Jach – Wasińską.

FUN najszybciej pokonali Andrzej Bezak (Achilles Pieszyce) i Emilia Poroś.

Na dystansach MEGA i GIGA mieliśmy też w niedzielę klasyfikację graveli. Na najdłuższym dystansie najlepszy okazał się Piotr Janda (RMF FM JBG2 MTB Team), a na MEGA zwyciężył Roman Frankiewicz (Biclista Racing Team).

Na dystansach FUN, CLASSIC i MEGA rozegrano też Mistrzostwa Gminy Grębocice w maratonach MTB.

Klasyfikację drużynową sportową i open wygrali zawodnicy STS Extreme Strzelin Grom Bike Team.

W kategorii muszkieterów pierwsze miejsce zajęła drużyna Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa Mega.

Klasyfikację drużynową młodzieżową, po bardzo zaciętej walce, wygrał team Mitutoyo AZS Wratislavia.

Wśród kolarskich rodzin po raz kolejny najlepszy i najszybszy był team państwa Marcińców.

Przed Bike Maratonem dwa tygodnie przerwy. Potem wracamy w góry – 14 sierpnia zapraszamy do Kowar.

Komplet wyników Bike Maratonu w Obiszowie: https://bikemaraton.com.pl/obiszow/wyniki/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.