Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Dookoła Mazowsza:  Kukrle wygrywa i zostaje liderem

Dookoła Mazowsza: Kukrle wygrywa i zostaje liderem

Michael Kukrle (Elkov-Kasper) po ucieczce wygrał trzeci etap wyścigu Dookoła Mazowsza. Czech został nowym liderem imprezy.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Trzeciego dnia zawodnicy rywalizowali na etapie wokół Grodziska Mazowieckiego. Tym razem odbyło się bez niespodziewanych zdarzeń drogowych i wszyscy mogli skupić się na ściganiu.
Przez długi okres peleton jechał szybkim tempem, przez co żadna ucieczka nie mogła się uformować. Przez pewien czas na czele kręciło 17 zawodników, ale zostali złapani przez główną grupę. Dopiero około 10 kilometrów przed metą uformował się trzyosobowy odjazd w składzie: Michael Kukrle, Daniel Turek (Israel Cycling Academy) i Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).
Trójka wpadła na metę z przewagą ponad 30 sekund. Finisz pierwszy rozpoczął Bernas, lecz źle wymierzył siły. Pierwszy linię mety przeciął Kukrle, drugi był Turek a trzeci Bernas.
Czech został nowym liderem imprezy. Dotychczasowy lider Felix Groß przyprowadził peleton ze stratą około 30 sekund.