Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Dyskomfort podczas jazdy rowerem czy biegania? Zapomnij o tym!

Dyskomfort podczas jazdy rowerem czy biegania? Zapomnij o tym!

Gdy lato w pełni na parkowych uliczkach można spotkać coraz więcej osób, które próbują swoich sił w joggingu i biegach długodystansowych. Bez względu na to, czy zaczynają oni swoją przygodę...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Gdy lato w pełni na parkowych uliczkach można spotkać coraz więcej osób, które próbują swoich sił w joggingu i biegach długodystansowych. Bez względu na to, czy zaczynają oni swoją przygodę z tym sportem, czy też biegają już dłuższy czas – potrzebują odpowiedniego sprzętu. Wydaje się tylko, że do biegania nie potrzeba niczego więcej niż dobrych chęci. Jednak dobrze dopasowany sprzęt nie tylko zwiększy efektywność, ale również bezpieczeństwo podczas treningów.

O czym nie zapominać podczas biegania?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, która potrzebna jest do treningów biegowych są buty. Oczywiście nie musisz od razu kupować w pełni profesjonalnego obuwia, jednak zdecydowanie unikaj biegania w zwykłych tenisówkach i butach przeznaczonych do chodzenia na co dzień. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Buty przeznaczone do biegania mają odpowiednią amortyzację i stabilizację. Dzięki temu oszczędzasz swoje stawy i w możesz uniknąć bólu kolan, bioder a także kręgosłupa. Dopasuj buty do nawierzchni, po której biegasz. Im twardsza, tym lepsza musi być ich amortyzacja.

Bielizna termoaktywna dla kobiet i mężczyzn

Tutaj przede wszystkim chodzi o Twój komfort. Bielizna termoaktywna to nie strój sportowy, bez którego jesteś w stanie się obejść. To przede wszystkim stworzone ze specjalnych materiałów ubranie, które sprawia, że przez cały trening będziesz się czuć znacznie lepiej. Dlaczego? Męska i damska bielizna termoaktywna stworzona jest z materiałów takich jak poliester, poliamid czy polipropylen. To oczywiście sztuczne materiały, których zadaniem jest pochłanianie wilgoci i trzymanie jej daleko od Twojej skóry. Dzięki temu podczas treningów biegowych nie odczujesz nieprzyjemnego mokrego materiału koszulki i nie będzie się ona przyklejać do Twojego ciała.

Warto wspomnieć również o termoregulacyjnych właściwościach bielizny termoaktywnej. Błędnie stwierdza się, że jej zadaniem jest zapewnienie ciepła sportowcowi. Chodzi generalnie o utrzymanie właściwej temperatury. Ma to znaczenie także przy treningach w gorętsze dni. Odpowiednio dobrana bielizna termoaktywna pozwoli Ci na zachowanie temperatury, która nie zagrozi Twojemu bezpieczeństwu, dzięki temu również unikniesz przegrzania.

Gdzie kupować akcesoria do biegania?

Chociaż wszędzie można trafić na tzw. „perełki” i wypatrzeć coś dobrego nawet w sklepach niezwiązanych z branżą sportową, warto unikać ryzyka. Jeśli kupujesz ubrania i akcesoria do biegania, bez względu na to, czy to buty, okulary, czy bielizna termoaktywna, skieruj się do specjalistów. Sklepy sportowe sprzedają produkty sportowych marek, które doskonale znają się na swojej pracy i przywiązują ogromną wagę do bezpieczeństwa i komfortu sportowców. Jeśli czas Ci na to nie pozwala, skorzystaj z internetowych możliwości zakupowych. Wirtualne półki ze sprzętem sportowym możesz przeglądać w wolnych chwilach. Z pewnością czekają tam na Ciebie Twoje sportowe buty, a także bielizna termoaktywna do biegania.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.