Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Edycja  nr 3.  Bike Maraton Jelenia Góra

Edycja nr 3. Bike Maraton Jelenia Góra

Weekend 20 – 21 maja zapowiada się w Jeleniej Górze bardzo ciekawie i emocjonująco. Rozpędzony Bike Maraton zrobi przystanek pod Karkonoszami na trzecią w tym sezonie edycję, a dzień wcześniej...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Weekend 20 – 21 maja zapowiada się w Jeleniej Górze bardzo ciekawie i emocjonująco. Rozpędzony Bike Maraton zrobi przystanek pod Karkonoszami na trzecią w tym sezonie edycję, a dzień wcześniej na trasy jeleniogórskiego Parku Paulinum wyjadą najlepsi polscy zawodnicy XCO. Bike Maraton mamy więc w Jeleniej Górze w niedzielę, a w sobotę odbędzie się seria wyścigów Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Ranga UCI C1 gwarantuje obecność wielu zagranicznych zawodników. Będzie to też Puchar Polski MTB XCO.

Bike Maraton w Jeleniej Górze to zawsze spory wachlarz możliwości jeśli chodzi o konfigurację trasy. Mało które miejsce na mapie cyklu oferuje tyle wariantów, kierunków i atrakcji. Obojętnie w którą stronę z Jeleniej Góry wyjedziemy, zawsze możemy być pewni, że czeka nas solidny maraton MTB. W tym roku organizatorzy postawili na sprawdzone trasy w Rudawach Janowickich. Start jeleniogórskiego Bike Maratonu odbędzie się na Placu Ratuszowym – w centralnym punkcie miasta, a biuro zawodów, baza wyścigu i meta znajdują się w Parku Paulinum. W niedzielę będzie oczywiście klasyfikacja e-bike, a w bazie wyścigu czekać będzie strefa expo i plenerowa gastronomia.

Kolarze opuszczą centrum miasta, kierując się w stronę Karpacza i wjadą w góry w Łomnicy. Potem wszystko będzie się rozstrzygać wśród granitowych turni i krętych wąwozów między Karpnikami, Gruszkowem i Strużnicą. Uwaga amatorzy ciężkich podjazdów: po 22 km rozpocznie się kultowa wspinaczka na słynną Łopatę. Po powrocie w granice miasta Bike Maraton finiszować będzie po trasie sobotnich wyścigów XCO w Parku Paulinum.

MEGA w Jeleniej ma 56 km i 1200 m w pionie. CLASSIC to 32 km i 550 m przewyższenia, a FUN ma 20 km i 300 m w pionie.

Starty na Placu Ratuszowym w niedzielę od godziny 11:00.

Biuro zawodów w Parku Paulinum czynne już w sobotę (ul. Nowowiejska 63) od 17:00 do 20:00. W niedzielę oczywiście od 8:00. Dojazd na start to ok. 2 km.

https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/biuro-zawodow/#start

Dzień przed Bike Maratonem należeć będzie do cross – country i czeka nas naprawdę sporo wyścigów w wielu kategoriach wiekowych. Z wyścigów elity będzie relacja live – warto śledzić strony www organizatora i profile zawodów na FB. Sobota to również Puchar Polski XCO, eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wyścigi amatorów i mastersów. Sobota to także rodzinny rajd rowerowy „Jeleniogórska Szprycha” i zawody dla dzieci Quest Sport Maja Race Kids.

Plan nadchodzących wydarzeń: https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/programkolarski-weekend/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.