Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Evil Bikes – rowery enduro dla najbardziej wymagających

Evil Bikes – rowery enduro dla najbardziej wymagających

Branża rowerowa rozwija się w naprawdę szybkim tempie. Właśnie dlatego na rynku można spotkać się z setkami różnego rodzaju, coraz bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Nie brakuje typów rowerów, które sprawiają, że...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Branża rowerowa rozwija się w naprawdę szybkim tempie. Właśnie dlatego na rynku można spotkać się z setkami różnego rodzaju, coraz bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Nie brakuje typów rowerów, które sprawiają, że podjeżdżanie pod górę, skakanie czy zjeżdżanie to istna frajda. Dzisiaj przedstawimy kilka rodzajów z nich. Co warto wiedzieć na ten temat?

Downhill

Downill to rower zjazdowy, które przeznaczony jest dla profesjonalistów. Charakteryzuje się fantastyczną amortyzacją oraz niezwykle trwałymi komponentami, które sprawiają, że jazda w ekstremalnych warunkach nie jest niczym trudnym. W związku z tym, jeśli zamierzasz brać udział w zawodach, powinieneś postawić na rower typu downhill marki Evil.

Enduro

Rowery Enduro to spora większość całej branży MTB. To właśnie one sprawiają, że rowerowa grawitacja nie jest już szaleństwem, a jej porównanie do snowboardingu czy narciarstwa jest jak najbardziej możliwe. Rowery enduro marki Evil Bikes charakteryzują się 160 mm skoku zawieszenia. Są także bardzo lekkie, jednak elementy, jakie wykorzystuje się do ich produkcji, cechują się ogromną trwałością. Rozwiązania technologiczne, które wykorzystują producenci w tych sprzętach sprawiają, że rowery typu enduro są bardzo uniwersalne. Właśnie dlatego, jeśli zamierasz wykorzystywać swój sprzęt do różnych zadań, powinieneś postawić na takie rozwiązanie.

Trail

Śmiało można stwierdzić, że trail to młodszy brat wyżej wspomnianego enduro. Jego skok jest nieco mniejszy, a co za tym idzie, sam sprzęt nastawiony jest na nieco mniej agresywną jazdę. Dla kogo takie rozwiązanie może być strzałem w dziesiątkę? Jest to idealna propozycja dla wszystkich ludzi, którzy po prostu uwielbiają górskie wycieczki. Jeśli zamierzasz walczyć ze stromymi podjazdami, to trail jest rozwiązaniem dla ciebie. Na tym nie koniec, z racji tego, że geometria tych sprzętów jest świetna, to sprawdzają się one także wtedy, kiedy postanowisz udać się do bike parku.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.