Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Fat Bike Elektryczny – Na jakie trasy najlepszy?

Fat Bike Elektryczny – Na jakie trasy najlepszy?

Fatbike zyskał dużą popularność w ostatnich latach. Nie jest to rower do zwykłego poruszania się po mieście, gdyż został on stworzony do jazdy nawet w ekstremalnych warunkach.
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Fatbike zyskał dużą popularność w ostatnich latach. Nie jest to rower do zwykłego poruszania się po mieście, gdyż został on stworzony do jazdy nawet w ekstremalnych warunkach.

Fatbike zyskał dużą popularność w ostatnich latach. Nie jest to rower do zwykłego poruszania się po mieście, gdyż został on stworzony do jazdy nawet w ekstremalnych warunkach.

Rower typu fatbike potocznie nazwany „grubasem” zwraca swoją uwagę oryginalnym wyglądem. To rower zupełnie odmienny od innych modeli, o dużych, masywnych oponach, który został przystosowany do jazdy w trudnych warunkach. Pozwala na przemieszczanie się po żwirze, piasku czy śniegu, gdzie klasyczne rowery nie pozwoliłyby na jazdę.

Rower elektryczny typu fatbike – cechy charakterystyczne

Rower fatbike wyróżnia się przede wszystkim wielkimi obręczami i dużymi oponami. Jego konstrukcja jest zupełnie odmienna od budowy standardowych rowerów. W tych jednośladach opony mogą osiągnąć nawet do 12,5 cm szerokości, a ich obręcze mają nawet 8-10 cm szerokości.

Opony pompowane są pod ciśnieniem jednego bara, nie są one zbyt sprężyste. Z tego względu wykazują się one doskonałą przyczepnością do podłoża, można więc bez trudu pokonywać takim rowerem przeszkody. Wiele modeli wyposażonych jest w przedni amortyzator, co podnosi komfort jazdy po nierównym terenie. Rama roweru ma także w innym sposób rozstawione tylne widełki i przerzutki aniżeli tradycyjne modele.

Marka MUVIKE oferuje jeszcze atrakcyjniejszą opcję, czyli rowery elektryczne typu fatbike. Ciekawą propozycją jest na przykład rower elektryczny MUVIKE MATADOR o zasięgu do nawet 120 km.

Takie modele wspomagają pracę mięśni, dzięki czemu z łatwością pokona się nawet trudne przeszkody. To dobra opcja dla osób, które obawiają się swojej słabej kondycji, a chcą wyruszyć na dłuższą trasę poza miasto. Wersja elektryczna sprawdza się po mieście, gdzie ta klasyczna nie jest najlepszym rozwiązaniem. Taki model pozwala na pokonanie ciężkich tras, bez większego wysiłki.

Dużą korzyścią elektrycznych rowerów MUVIKE jest to, że stanowią połączenie elektrycznego silnika z szerokimi oponami i ramy, która zapewnia bardzo dobrą amortyzację podczas uderzeń i wstrząsów. Dzięki temu można pokonać praktycznie każdą trasę, nawet taką, w której dobry rower górski nie dałby sobie rady.

Gdzie się sprawdzi fatbike ?

Fatbike to znakomite rowery terenie, które sprawdzą się w każdych warunkach. Z tego względu polecane są na trasy bardzo wymagające, w których klasyczny jednoślad nie miałby szans. Taki rower z grubymi oponami poradzi sobie nawet w piasku. Można nim bez trudu przejechać sypkie pustynie czy plaże. Wersja bez silnika oczywiście będzie wymagać od rowerzysty użycia większej ilości siły do przejechania ekstremalnej trasy. Po piasku zwykłe opony zakopałyby się, a więc jakakolwiek jazda byłaby niemożliwa.

Ponadto, fatbike pozwala na jazdę w okresie zimowym, po śniegu, kiedy to większość rowerzystów musi zrezygnować z jazdy na jednośladzie. Co ciekawe, model ten został opracowany specjalnie po to, aby móc ułatwić jazdę rowerzystom biorącym udział w zawodach organizowanych na śnieżnych pustkowiach Alaski.

Jest to więc jednoślad zimowy, dzięki któremu można pozostać aktywnym i jeździć na rowerze nawet o tej porze roku. Rower terenowy sprawdzi się również we wszystkich nietypowych trasach, gdzie klasyczne wersje nie dałyby sobie rady. Można nim pokonać bez przeszkód korzenie, kamienie, czy inne przeszkody.

Trzeba jednak pozostać ostrożnym na podłożach błotnistych, gdyż dłuższa jazda po takiej trasie mogłaby doprowadzić do zapchania bieżników, co wpłynie negatywnie na wygodę jazdy. Z krótszymi błotnistymi trasami fatbike poradzi sobie świetnie.

Dlaczego warto wybrać właśnie rower typu fatbike?

Jednoślad jest świetną propozycją dla osób, które chcą wyjeżdżać poza miasto, gdzie nie ma utwardzonych dróg. Rower sprawdzi się świetnie na wąskich, piaszczystych poboczach, gdyż nawet w trudnych warunkach zachowa swoją stabilność. Można nim jeździć na bezdrożach, w górach, lesie, nad morzem. To propozycja do zadań specjalnych dla osób aktywnych, które chcą pokonywać trudne trasy.

Dzięki inwestycji w rower z silnikiem elektrycznym można pokonywać wszelakiego rodzaju nawierzchnie bez silnego zmęczenia, ponadto można nim jeździć również po mieście, nie obciążając przy tym łydek.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.