Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Finał Bike Maratonu 2022- 8 października w Sobótce. Zapowiedź, trasa, zgłoszenia.

Finał Bike Maratonu 2022- 8 października w Sobótce. Zapowiedź, trasa, zgłoszenia.

Od kilku lat Bike Maraton kończy sezon w Sobótce i od samego początku ta lokalizacja okazała się świetnym pomysłem. Dorzućmy do tego kapitalne trasy w masywie Ślęży i mamy przepis...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Od kilku lat Bike Maraton kończy sezon w Sobótce i od samego początku ta lokalizacja okazała się świetnym pomysłem. Dorzućmy do tego kapitalne trasy w masywie Ślęży i mamy przepis na wzorową edycję, godną finału Bike Maratonu.

Kojarzona z historią polskiego kolarstawa Sobótka wciąż przecież dopisuje do tej opowieści nowe rozdziały, a oprócz Bike Maratonu, gości jeszcze jeden finał – ostatnią edycję szosowego cyklu PKO Ubezpieczenie Via Dolny Śląsk i Rundę Spadających Liści. Mamy więc pod Ślężą wspaniały kolarski weekend i stuprocentowe zakończenie sezonu: w sobotę Bike Maraton, a w niedzielę PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Pogoda zapowiada się świetnie, więc warto nadchodzący weekend spędzić w Sobótce – albo walcząc o ostatnie punkty do generalki, albo kibicując uczestnikom. Specjalnie na tę okazję Koleje Dolnośląskie wprowadzają dodatkowy dzień kursowania wagonu rowerowego z Wrocławia do stacji Sobótka Zachodnia! Pociąg specjalny na Bike Maraton odjeżdża ze stacji Wrocław Główny w sobotę o 8:42! 😉 Powrót do Wrocławia o 17:41.

Sobota będzie naprawdę długim dniem, zważywszy na to, że biuro zawodów rozpocznie pracę o 8:00 rano, a o 19:30 zaplanowany jest początek wieczornej gali, dekoracji klasyfikacji generalnej i finałowego losowania loterii fantowej „Jedziemy z pomocą”. A po drodze czekają nas przecież wszystkie starty, powrót zawodników na metę, ostatnia w sezonie odsłona PKO Ubezpieczenia Junior Race, dekoracje najlepszych zawodników na wszystkich czterech dystansach sobotniej edycji…

Baza wyścigu znajduje się na terenie stadionu miejskiego w Sobótce: https://bikemaraton.com.pl/sobotka/biuro-zawodow/

Wokół tego sportowego kompleksu rozmieszczone są również parkingi.

Start GIGA – 10:00

Start MEGA/ CLASSIC (obowiązuje podział na sektory) – od 11:00

Start FUN – 11:35

Start wyścigów dla dzieci – 11:30

Kończymy powoli tegoroczny Bike Maraton, wspominając inaugurację w Miękini, pierwsze wiosenne góry w Polanicy – Zdroju, mordercze przewyższenia wokół Złotoryi, maraton UCI w Jeleniej Górze, kultową Szklarską Porębę, ultra w Bielawie, piknik w Obiszowie, powrót w góry w Kowarach, Mistrzostwa Polski w Bardzie i jesienny klimat Świeradowa – Zdroju. 8 października czas na edycję nr 11 – Sobótkę.Kolejny sezon zbliża się do końca, przygotowania do finału są już na ostatniej prostej, a praca nad kalendarzem 2023 już od dawna trwa. Na tegorocznej mecie mamy jeszcze konkretne ściganie wokół Ślęży i możemy się spodziewać dużej i soczystej porcji kolarstwa górskiego!

Program finału: https://bikemaraton.com.pl/sobotka/program-imprezy/

Informacje o trasach: https://bikemaraton.com.pl/sobotka/informacje-o-trasach/

Rejestracja zawodników: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.