Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Finałowy etap Tour de Pologne w piątek wystartuje ze Skawiny. Będą utrudnienia

Finałowy etap Tour de Pologne w piątek wystartuje ze Skawiny. Będą utrudnienia

Już 5 sierpnia z gminy Skawina wystartują zawodnicy biorący udział w Tour de Pologne, jednym z największych wyścigów kolarskich tej części Europy. Honorowy początek etapu Valsir Skawina – Kraków zaplanowano...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Już 5 sierpnia z gminy Skawina wystartują zawodnicy biorący udział w Tour de Pologne, jednym z największych wyścigów kolarskich tej części Europy. Honorowy początek etapu Valsir Skawina – Kraków zaplanowano na piątek na godzinę 14:15. O godzinie 14:20 kolarze pojawią się na rynku, a start ostry nastąpi o 14:35 z ul. Radziszowskiej, przy wyjeździe ze Skawiny. Etap Skawina Kraków.
Skawina po raz pierwszy w historii Tour de Pologne dołączyła do grona partnerów wyścigu. – To nie przypadek, że wybrano naszą gminę. Od lat stawiamy na zrównoważoną mobilność i te działania spotykają się z uznaniem największych autorytetów kolarstwa. Współorganizowanie Tour de Pologne to wielkie wyróżnienie i powód do dumy, ale także ogromna odpowiedzialność. 5 sierpnia oczy całego kolarskiego świata i kibiców będą zwrócone w stronę Skawiny – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.
Największe w Polsce święto kolarstwa to nie tylko wyścig, ale również atrakcje towarzyszące. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zadba o to, by tego dnia nikt się nie nudził. Na rynku najmłodsi mieszkańcy będą mogli skorzystać ze strefy zabaw i obejrzeć rowerowe akrobacje. Kalorie uzupełnią w strefie food trucków, a cały rynek zmieni się w strefę kibica z wielkim telebimem, na którym można śledzić cały wyścig. Po odjeździe kolarzy aż do końca zmagań centrum miasta będzie tętniło życiem, a po zakończeniu wyścigu organizatorzy zapraszają na kino plenerowe. Przez cały czas będzie można zapoznać się z ofertą partnerów i sponsorów.
Trasa Tour de Pologne – etap Skawina Kraków
– Pracownicy Vesuvius Poland pojawią się tłumnie na rynku, gdzie wspólnie z resztą mieszkańców będziemy kibicowali kolarzom. Pojawi się nasz namiot, przy którym chętnie przedstawimy firmę i opowiemy o wielomilionowych inwestycjach w Skawinie, do której wprowadzamy najnowsze technologie. W firmie mamy prawie 1000 pracowników, a w przyszłym roku planujemy powiększyć zespół o kolejne 100 osób – mówi Aleksander Sawiuk, prezes zarządu Vesuvius Poland.

Start Tour de Pologne ze Skawiny to nie tylko wielkie sportowe emocje i możliwość obejrzenia na żywo największych gwiazd kolarstwa. Wiąże się on także z utrudnieniami i koniecznością zmian w organizacji ruchu. Kolarze przejadą przez gminę dwukrotnie:

  • W godzinach 14:15-14:45 zamknięte będą w mieście Skawina ul. Przemysłowa, Torowa, Krakowska (od wiaduktu do rynku), Żwirki i Wigury oraz Radziszowska.
  • Kolarze wrócą do Gminy Skawina o godz. 16:40. W godzinach 16:40 – 17:30 pojadą z Radziszowa przez Rzozów, Gołuchowice, Polankę Hallera, Krzęcin do Zelczyny. W godzinach 17:00 – 17:30 Drogą Krajową nr 44 będą kontynuowali wyścig z Zelczyny do Jaśkowic.

Godziny zamknięć ulic mogą ulec nieznacznemu skróceniu lub wydłużeniu. Po przejeździe kolarzy drogi będą sukcesywnie odblokowywane.

Zmiany obejmą także pasażerów komunikacji miejskiej. W godzinach 14:00 – 14:45 oraz 16:45 – 17:20 możliwe są chwilowe wstrzymania w ruchu dla linii aglomeracyjnych 203, 213, 223, 233, 235, 253, 263, 283, 293;

Kolarstwo Tour de Pologne | Trasa Tour de Pologne 2022

Czytaj także:

Szosowe Mistrzostwa Polski 2022

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.