Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Funbike E-COMPACT 2.0. Powered by ecobike!

Funbike E-COMPACT 2.0. Powered by ecobike!

Każdy z nas na pewno pamięta legendarnego i nieśmiertelnego składaka, na którym jeździli nasi dziadkowie i rodzice, a w zasadzie to każdy! Potrafił pokonać niezliczone kilometry i jakiekolwiek usterki nie...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Każdy z nas na pewno pamięta legendarnego i nieśmiertelnego składaka, na którym jeździli nasi dziadkowie i rodzice, a w zasadzie to każdy! Potrafił pokonać niezliczone kilometry i jakiekolwiek usterki nie wchodziły w grę. Ulubieniec wszystkich Polaków powraca w nowoczesnej elektrycznej odsłonie pod nazwą Funbike E-Compact 2.0. Klasyczny składak z elektrycznym napędem, to kolejna nowość 2021, którą oferuje nam marka Funbike. Stworzony z tradycji i praktycznych rozwiązań.

Funbike E-Compact 2.0 jest elektrycznym rowerem, na którym odnajdzie się młody dorosły jak i osoby starsze. Słowo klucz, jakim można posługiwać się przy opisie e-składaka, to wygoda (w której skład wchodzi wiele czynników). Zacznijmy od podstawowej funkcji roweru. Jeśli planujesz dalszą podróż i chciałbyś przewieźć swojego elektryka, z łatwością możesz złożyć kierownicę oraz korpus by następnie go schować, wykorzystując do tego niewielką przestrzeń. E-Compact w pełni dba o Twoje zdrowie oraz prostą postawę, a ponadto został wyposażony w siodełko, które jest dopełnieniem całkowitego komfortu jazdy.


Innym aspektem, o którym warto powiedzieć jest bezszczotkowy silnik Bafang zamontowany w tylnym kole o mocy 250 W/320 W – i są to idealne parametry do miejskich podróży lub. Oprócz tego, rower został wyposażony w dodatkowy akcelerator prędkości, umożliwiający jazdę z wykorzystaniem elektrycznego wspomagania. Warto tutaj wspomnieć o pojemnej litowo-jonowej baterii (13 Ah/468 Wh), która otwiera nam drzwi do pokonania dystansu 60-110 km. Jednak nie należy zapominać, iż osiągnięcie maksymalnego dystansu w dużym stopniu zależy od ustawienia parametrów, wagi użytkownika oraz kąta nachylenia wzniesienia.

Kolejną kwestią jest wielofunkcyjny wyświetlacz, dzięki któremu jesteś na bieżąco informowany o stanie roweru, poziomu naładowania baterii czy przebiegu całkowitym. Również z poziomu ekranu LCD możesz zmienić parametry i ustawienia roweru, dostosowując go do danego typu jazdy. E-Compact posiada 6 biegów z przerzutkami Skilfull, 6 trybów wspomagania (im wyższy tryb, tym rower zyskuje większe wspomaganie) oświetlenie, nóżkę, bagażnik, amortyzowane widelce SunTour RST CRAVE. Wracając na chwilę do wątku baterii warto nadmienić, że ładowanie E-Compactu może przebiegać na dwa sposoby: z baterią zamontowaną lub wyciągniętą. Co więcej jest ona zabezpieczona specjalnym kluczykiem, do którego dostęp ma tylko właściciel roweru. Całokształt E-Compactu 2.0 dopełniony jest niską wagą (jak na rower elektryczny), która wynosi 21 kg.

Artykuł gościnny

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.