Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Giro d’Italia 2020 bez większych ograniczeń?

Giro d’Italia 2020 bez większych ograniczeń?

Organizatorzy tegorocznej edycji Giro d'Italia pracują nad tym, aby wyścig mógł odbyć się bez większych ograniczeń. Na przeszkodzie staje pandemia koronawirusa COVID-19, ale jest szansa, że imprezę uda się rozegrać...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Organizatorzy tegorocznej edycji Giro d’Italia pracują nad tym, aby wyścig mógł odbyć się bez większych ograniczeń. Na przeszkodzie staje pandemia koronawirusa COVID-19, ale jest szansa, że imprezę uda się rozegrać z udziałem kibiców.
Dyrektor Giro d’Italia Mauro Vegni powiedział, że celem priorytetowym jest bezpieczna organizacja całego wydarzenia, zgodnie z wytycznymi, które będą narzucone z góry. Jednocześnie nie chce rozgrywać imprezy „za zamkniętymi drzwiami”. Wszystko zależy jednak od władz lokalnych oraz Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Wyścig ma się odbyć w dniach 3 – 25 października i pokryje się ze startem hiszpańskiej Vuelty.
La Gazetta dello Sport informuje, że na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie przedstawicieli RCS Sport (organizatorzy Giro), Vegniego i włoskiego Ministra Sportu. Konferencja ma na celu omówienie szczegółów związanych z organizacją Giro d’Italia 2020.

Na starcie włoskiego wyścigu pojawi się polska grupa kolarska CCC Team.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.