Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Gran Fondo Gdynia zmienia się w wirtualny wyścig

Gran Fondo Gdynia zmienia się w wirtualny wyścig

Jeden z największych amatorskich wyścigów kolarskich w Polsce, Gran Fondo Gdynia zmienia swoją formułę. W obliczu pandemii koronawirusa organizatorzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie, zaplanowanej na 24 maja imprezy w...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Jeden z największych amatorskich wyścigów kolarskich w Polsce, Gran Fondo Gdynia zmienia swoją formułę. W obliczu pandemii koronawirusa organizatorzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie, zaplanowanej na 24 maja imprezy w naturalnej wersji. W wyścigu będzie można jednak wziąć udział wirtualnie.

Aktualna sytuacja na świecie nie pozwala na przeprowadzenie tej wyjątkowej imprezy, która cieszy się wśród amatorów wielką popularnością. Na trasie w Gdyni miało pojawić się przynajmniej kilkaset osób, jednak teraz kolarze muszą zmienić swoje plany i przygotować się na wersję wirtualną przy pomocy aplikacji Rouvy.

Nowe wyzwanie będzie można ukończyć na dwa sposoby: skorzystać z dowolnego trenażera w dniach 1-31 maja lub też wziąć udział w wirtualnej imprezie w przypadku interaktywnych trenażerów (z klasyfikacją generalną, itp.). Decyzja została przedstawiona na stronie internetowej wyścigu, ale też na portalu społecznościowym.

W czwartek (9 kwietnia) zdecydowano się także na odwołanie dwóch austriackich wyścigów kolarskich z kalendarza UCI: Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria (w 2016 roku po zwycięstwo w barwach CCC Sprandi Polkowice sięgnął tam Jan Hirt) oraz Oberösterreichrundfahrt.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.