Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Gravel Adventure już w najbliższą sobotę. Zapisy tylko do piątku!

Gravel Adventure już w najbliższą sobotę. Zapisy tylko do piątku!

Impreza wchodzi w skład Trek UCI Gravel World Series. Rozgrywany na trzech dystansach wyścig poprowadzony jest po szutrowych i leśnych drogach Gór Izerskich. Będzie też oczywiście trochę wąskich ścieżek i...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

18 czerwca w Świeradowie – Zdroju odbędzie się polska eliminacja do tegorocznych gravelowych Mistrzostw Świata – Gravel Adventure presented by Eroe.cc.

Impreza wchodzi w skład Trek UCI Gravel World Series. Rozgrywany na trzech dystansach wyścig poprowadzony jest po szutrowych i leśnych drogach Gór Izerskich. Będzie też oczywiście trochę wąskich ścieżek i singli, ale konfiguracja trasy sprzyja tej właśnie odmianie kolarstwa. Na chwilę więc zapomnijmy o głazach, kamieniach, korzeniach i błotnych koleinach, które znamy z tras maratonów MTB. Wyścigi gravelowe – tak jak ten w Świeradowie – są jednak dostępne również dla rowerów górskich i nic nie stoi na przeszkodzie aby w sobotę wystartować na „góralu”.

Rejestracja zawodników będzie możliwa do piątku i zakończy się dzień przed zawodami. W piątek biuro zawodów Gravel Adventure pracować będzie na miejscu startu i mety (dolna stacja kolei SKI & SUN) w godzinach 17:00 – 19:00. Odprawa techniczna rozpocznie się o 19:30.

W sobotę biuro zawodów rozpocznie pracę od 7:00.

Pierwszy start (Gran Fodno, 100 km) – 9:00.

Drugi start (Medio Fondo, 67 km) – 9:30

Trzeci start (Mini Fondo, 39 km) – 10:00

Jest już gotowy i dostępny racebook wyścigu:

https://drive.google.com/file/d/1P0O8FhJAX_xuZ0s6w8wdvKRqG_6p9d4H/view

W tym pliku zawodnicy i kibice znajdą wszystkie niezbędne informacje na temat zawodów – program dnia, godziny pracy biura zawodów, podział na kategorie wiekowe, wskazówki dojazdu, lokalizację bazy wyścigu, a przede wszystkim informacje o trasach, mapy, profile itd.

Tak prezentują się trasy Gravel Adventure:

https://www.graveladventure.pl/trasy/

Link do zapisów i rejestracji zawodników:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6837

Więcej na: https://www.graveladventure.pl/

Organizatorzy Gravel Adventure zapraszają też na kolejną edycję cyklu Bike Maraton, która odbędzie się tydzień później w Szklarskiej Porębie, rozpoczynając pod Szrenicą Bike Week. A od 30 czerwca etapowe ściganie w ramach Bike Adventure – również w Szklarskiej Porębie. Ta impreza potrwa cztery dni.

https://bikemaraton.com.pl/

https://bikeadventure.pl/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.