Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Gravel made in roztocze

Gravel made in roztocze

Gravelowy cykl Cezarego Zamany zawitał na Roztocze. Wyścig prowadził po bezdrożach i zaskakujących szlakach w lasach Janowa Lubelskiego. Po trudach zmagań, jeździe w kurzu oraz wielokilometrowego kręcenia, odpocząć można było...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Gravelowy cykl Cezarego Zamany zawitał na Roztocze. Wyścig prowadził po bezdrożach i zaskakujących szlakach w lasach Janowa Lubelskiego. Po trudach zmagań, jeździe w kurzu oraz wielokilometrowego kręcenia, odpocząć można było na terenie ZOOM Natury.

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana nie ustaje w swoich staraniach na rzecz sportowej promocji Lubelszczyzny. Organizował już tu zawody w kolarstwie górskim, klasyczne szosowe wyścigi, a także 24-godzinny maraton, który zdobył status kultowej imprezy pośród polskich rowerzystów. Ostatni wyścig, czyli Mazovia Gravel Race Janów Lubelski udowadnia, że Roztocze wciąż mocno inspiruje tego triumfatora Tour de Pologne. Na tyle mocno, że Cezary Zamana postanowił zorganizować tu wyścigi w popularnej ostatnimi czasy formule – czyli wyścigi gravel.

Kto zna sportową karierę Cezarego Zamany, ten taką decyzją nie będzie zaskoczony. Sporo czasu spędził on właśnie na szutrach, zdobywając kolarskie umiejętności oraz szlifując formę przed startami w zawodach. Od tego roku swoim gravelowym doświadczeniem dzieli się, organizując właśnie cykl wyścigów Mazovia Gravel Race.

Zawody w Janowie Lubelskim były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki efektywnej współpracy Cezarego Zamany z lokalnymi pasjonatami z Bike Club Janów Lubelski, na zawodników czekały trasy ze znakiem jakości. Możliwe było poprowadzenie peletonu po najciekawszych zakątkach, które janowscy kolarze wyszukali na przestrzeni lat metodą prób i błędów. Na głęboką eksplorację tamtejszych terenów pozwoliła także życzliwość pracowników Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Najszybciej dystans Pro (118 kilometrów) w kobiecym gronie pokonała Agnieszka Szymczyk (PZU Sport Team, 03:05:32), a na drugim miejscu zameldowała się Izabela Stryjecka (Babska Korba, 03:10:19). W męskim peletonie dystans Pro najszybciej przejechał Wojciech Kuziara (STS Jordan Wola Mała, 02:16:15), który wyprzedził Wojciecha Matrasa (Fart Strong Gravel Team, 02:26:07) oraz Emila Jońskiego (Atol Bike Puławy, 02:28:04). Na dystansie Fit (40 kilometrów) wśród pań triumfowała Monika Myjak-Stryjecka (01:31:50). W męskim gronie na tym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Grela (Ale Jazda Zamość, 01:07:51), po którym na metę wpadli Arkadiusz Wiśniewski (Wydolność, 01:09:36) i Jerzy Rostek (Erkado RT Kraśnik, 01:13:06).

Nie tylko sportowa strona Mazovia Gravel Race Janów Lubelski stała na najwyższym poziomie. Baza zawodów była umiejscowiona na zielonych terenach ośrodka ZOOM Natury. Dzięki temu kolarki i kolarze mogli efektywnie zregenerować swoje siły, a towarzyszące im rodziny czy znajomi mogli korzystać z bogatej infrastruktury obiektu.

„Kolejne wyścigi organizowane przeze mnie na Roztoczu dowodzą nie tylko tego, że to miejsce z niewyczerpanym sportowym potencjałem. To także dowód na to, że tutejsze władze samorządowe są pozytywnie nastawione do współpracy przy organizacji takich wydarzeń” – zaznacza Cezary Zamana. „Bez ich zaangażowania oraz partnerskiego podejścia, nie byłoby możliwości przeprowadzenia tak wielu tak udanych zawodów” – dodaje kolarski mistrz Polski.

Kolejne zawody z cyklu Mazovia Gravel Race odbędą się 16 października w Łomiankach. Wszystkie szczegóły o wyścigach można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu https://mazoviagravelrace.pl

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.