Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Greg Van Avermaet w ogniu pytań

Greg Van Avermaet w ogniu pytań

Na stronie internetowej polskiej grupy kolarskiej CCC Team ukazał się obszerny artykuł na temat Grega Van Avermaeta. Belg jest jednym z najbardziej rozpoznawanych kolarzy w całym peletonie, z wieloma sukcesami...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Na stronie internetowej polskiej grupy kolarskiej CCC Team ukazał się obszerny artykuł na temat Grega Van Avermaeta. Belg jest jednym z najbardziej rozpoznawanych kolarzy w całym peletonie, z wieloma sukcesami na swoim koncie.
Van Avermaet wspominał swoje największe zwycięstwa oraz dotychczasowe doświadczenia kolarskie. Warto podkreślić, że jest to zawodnik, który bardzo rzadko nie dociera do mety. Jeśli już stanie na starcie, robi wszystko, aby ukończyć wyścig.
Biorąc pod lupę 1118 dni wyścigowych Belga (od 2004 roku), tylko dziewięć razy nie zdołał dotrzeć do mety. Jak sam przyznał zawsze walczy do końca. – Nie lubię się poddawać. Kiedy pojawiam się na starcie, myślę o wygranej, a przynajmniej o ukończeniu wyścigu – powiedział Van Avermaet.
Od momentu ostatniego wycofania (2016 rok podczas Il Lombardia) na jego koncie zapisało się 255 dni wyścigowych. Tylko Chris Froome może pochwalić się lepszym dorobkiem, jeśli chodzi o dni wyścigowe bez wycofania się z imprezy, liczone pod rząd (301 dni). Na stronie internetowej CCC Team można wyczytać, jakie wspomnienia od Il Lombardia 2016 ma Van Avermaet.
Najważniejsza wygrana

Najistotniejszą wygraną w tym czasie było dla Belga zwycięstwo na trasie Paryż-Roubaix 2017. Van Avermaet wyjawił, że było to wyjątkowe zwycięstwo, ponieważ musiał na nie czekać bardzo długo, a triumf w Paryż-Roubaix był dla niego spełnieniem marzeń.
Przykre doświadczenia

W tej kategorii Belg wyróżnił przede wszystkim Ronde van Vlaanderen 2017, kiedy to rozbił się na Kwaremoncie i nie był w stanie walczyć o końcowe zwycięstwo. Do tego momentu wszystko szło bardzo dobrze i wydawało się, że jest w stanie dogonić przed metą Gilberta. Tak się jednak nie stało.
Drugim przykrym doświadczeniem był etap do Roubaix podczas Tour de France 2018, kiedy to Van Avermaet bronił koszulki lidera i był bliski wygrania etapu. Niestety ubiegł go John Degenkolb.
Najtrudniejszy dzień na rowerze

Belgijski zawodnik przyznał, że nie czuł się zbyt komfortowo podczas Strade Bianche 2018. Jak sam przyznał tego dnia czuł się wyjątkowo źle. – To był prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych dni w całej mojej karierze. Nie byłem w stanie osiągnąć dobrego rezultatu mimo, że bardzo cenię sobie ten wyścig.
Najgorętszy i najzimniejszy dzień wyścigowy

Jeśli chodzi o najgorętszy dzień wyścigowy Belg wskazał tutaj mistrzostwa Świata w Doha. Temperatura była wtedy naprawdę wysoka, a kolarze rywalizowali na pustyni.
Najzimniejszym dniem wyścigowym było z kolei Liege-Bastogne-Liege 2019. Pod koniec wyścigu wyszło co prawda słońce, ale na samym początku było lodowato.
Najprzyjemniejszy wyścig

Dla Van Avermaeta jest to Ronde van Vlaanderen. Belg nie jest jednak w stanie wybrać swojej ulubionej edycji. Przyznał jednak, że zawsze dopingują go znajomi oraz bliska rodzina. Jego zdaniem wyścigi po znanych drogach dają większą motywację do ścigania.
Dzień, w którym chciało się rzucić rower w kąt

Van Avermaet wskazał tutaj te dni, w których jedzie się w żółtej koszulce lidera i chce się ją za wszelką cenę utrzymać. Wtedy cierpi się do samej mety. Podobnie jest w momentach, w których bardzo chce się wygrać jakiś etap. Kolarz zwraca również uwagę na to, że podczas takich etapów daje się z siebie wszystko i powrót do pełnej sprawności zajmuje wtedy nawet kilka dni.
Dzień, który miałby trwać wiecznie

Nie trudno się domyślić, co wskazał lider polskiej grupy kolarskiej CCC Team. Chodzi o całą kampanię klasyczną w sezonie 2017. Zaczęło się od zwycięstwa w Omloop Het Nieuwsblad, następnie przyszło drugie miejsce podczas Strade Bianche i wygrane w E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem oraz Paryż-Roubaix. Doszła także druga pozycja na trasie Ronde van Vlaanderen. Belg wyjawił jednocześnie, że musiał się bardzo ciężko napracować, aby osiągnąć takie wyniki.
Cały artykuł (w wersji angielskiej) można znaleźć pod adresem https://cccteam.eu/features/greg-van-avermaet-255-race-days-and-counting/
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.