Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Grupa ERBUD wsiadła na rowery i wykręciła  ponad 90 tys. złotych

Grupa ERBUD wsiadła na rowery i wykręciła ponad 90 tys. złotych

Prawie 100 uczestników i ponad 9 tys. przejechanych kilometrów to bilans pierwszej edycji Tour de Erbud. W wyjątkowym wydarzeniu kolarskim pod patronatem czołowej polskiej grupy budowlanej oraz Fundacji ERBUD Wspólne...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Prawie 100 uczestników i ponad 9 tys. przejechanych kilometrów to bilans pierwszej edycji Tour de Erbud. W wyjątkowym wydarzeniu kolarskim pod patronatem czołowej polskiej grupy budowlanej oraz Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania każdy przejechany kilometr miał wartość 10 zł. W sumie na konto fundacji im. Eryka Grzeszczaka trafi 91 195 zł.

27 sierpnia 2022 r. blisko 100 pracowników Grupy ERBUD w wieku od 24 do 68 lat wsiadło na rowery i wyruszyło w trasę z Torunia do Warszawy. Jednym z zawodników Tour de Erbud był Dariusz Grzeszczak, prezes budowlanego potentata, który przejechał 100 kilometrów. – Cieszę się, że mogłem dołożyć cegiełkę do tego niesamowitego wyniku. Przejechaliśmy łącznie ponad 9 tys. kilometrów, to naprawdę kapitalny rezultat. W linii prostej jest to odległość z Warszawy na Jamajkę. Tour de Erbud to wyjątkowe wydarzenie, które doskonale oddaje charakter naszej organizacji: ekologia, współzawodnictwo, solidarność. Czuję ogromną dumę i satysfakcję, że tak wspaniali ludzie tworzą firmę. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że Tour de Erbud na stałe zagości w kalendarzu naszej Grupy, a w kolejnej edycji postaramy się pobić tegoroczny rekord – zapowiedział Dariusz Grzeszczak.

Tour de Erbud został podzielony na odcinki, uczestnicy mogli wybrać różnej długości pętle wokół Torunia lub Warszawy, lub pokonać całą symboliczną trasę z pierwszej siedziby firmy do tej aktualnej. Na ten wyczyn porwało się 16 osób, które przejechały łącznie ponad 240 km. Nad bezpieczeństwem każdego uczestnika czuwali trenerzy z Kuźni Triathlonu.

– Organizuję różne przejazdy profesjonalistów, amatorów, zapaleńców i turystów. Dla grup znajomych, ale też firm. Ten był dla mnie wyjątkowy, bo rok temu, kiedy zrodził się pomył Tour de Erbud, to kalibrowaliśmy imprezę na 30 osób. Nagle na starcie stanęła setka, niemalże każdy przejechał deklarowany odcinek, była rewelacyjna atmosfera. W tej firmie jest siła! – mówi Rafał Pierścieniak, właściciel Kuźni Triathlonu, który przewodził grupie z Torunia do Warszawy.

W tegorocznym Tour de Erbud wzięli udział pracownicy 10 spółek, które wchodzą w skład Grupy ERBUD. Za każdy przejechany kilometr firma, w której pracuje uczestnik wyścigu, wpłaci 10 złotych na rzecz Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania. – Jestem pod ogromnym wrażeniem wyniku oraz wysiłku, jaki włożyli pracownicy Grupy ERBUD. Pokazali, że mają dużo energii oraz wielkie serca do pomagania. Każda spalona kaloria, przejechany kilometr miały realną wartość. I choć każdy z uczestników jechał samodzielnie to wynik końcowy Tour de Erbud – ponad 9 tys. kilometrów – pokazuje siłę pracy zespołowej, tego, że hasło „razem możemy więcej” nie jest pustym sloganem – podkreśla Lucyna Grzeszczak, prezes Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania.

Tour de Erbud to kolejna współpraca czołowej polskiej grupy budowlanej i Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania. W kwietniu 2022 r. na rynek trafiła wyjątkowa książka. „Klara buduje”, autorstwa Jakuba Skworza, pięknie zilustrowana przez Paulinę Derecką to uniwersalna historia o budowaniu nie tylko budynków, ale też relacji i pewności siebie. Patronat nad książką objęły „Wysokie Obcasy” (wyd. Agora), została wydana również jej wersja w języku ukraińskim. Pierwsza partia książek wyprzedała się w pierwszym tygodniu sprzedaży.

Istotą działalności Fundacji ERBUD Wspólne Wyzwania im. Eryka Grzeszczaka jest pomoc młodym ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, którzy będąc u progu dorosłości stają przed szeregiem problemów związanych z usamodzielnieniem się. Opieką Fundacji obejmowani są przede wszystkim wychowankowie Domów Dziecka. Pomoc jest realizowana w formie autorskich programów Fundacji.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.