Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Ineos eRace Classic: Niezły występ Kwiatkowskiego i Gołasia

Z dobrej strony pokazali się polscy kolarze należący do grupy Team INEOS w wirtualnym wyścigu Ineos eRace Classic. Michał Kwiatkowski zajął w sobotę 6. miejsce, natomiast Michał Gołaś był dziewiąty. To druga tego typu rywalizacja organizowana przez Team INEOS.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Zwycięzcą sobotniej rozgrywki na platformie Zwift został Rohan Dennis, który wygrał po solowej akcji. Australijczyk znany jest z brawurowych odjazdów, więc jego zwycięstwo nikogo nie zdziwiło. Drugie miejsce zajął Ben Swift, a trzeci na mecie zameldował się Dylan Van Baarle. Tuż za podium uplasował się Pavel Sivakov. Kwiatkowski stracił na mecie 13 sekund, natomiast Gołaś wpadł na kreskę 38 sekund po Dennisie. Czołową dziesiątkę zamknął Geraint Thomas.
Wirtualne ściganie cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ na takie przedsięwzięcie zdecydowali się w tym sezonie m.in. organizatorzy męskiej oraz damskiej edycji wyścigu Joe Martin Stage Race. Impreza odbędzie się na platformie Zwift w dniach 19-21 czerwca. Oprócz szosowej rywalizacji w ramach Tour de France, odbędą się także wirtualne wyścigi kobiet i mężczyzn, które zaplanowane są na lipiec.