Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jak wiele kalorii spalamy podczas jazdy na rowerze? Dowiedz się, ile kalorii pochłania godzina, dwie czy trzy godziny aktywności rowerowej!

Jak wiele kalorii spalamy podczas jazdy na rowerze? Dowiedz się, ile kalorii pochłania godzina, dwie czy trzy godziny aktywności rowerowej!

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile kalorii spalasz podczas jazdy na rowerze? Jest to wspaniała forma aktywności fizycznej, która nie tylko poprawia nasze zdrowie, ale też świetnie wpływa na naszą sylwetkę....
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile kalorii spalasz podczas jazdy na rowerze? Jest to wspaniała forma aktywności fizycznej, która nie tylko poprawia nasze zdrowie, ale też świetnie wpływa na naszą sylwetkę. Jednak, ile dokładnie kalorii pochłania godzina spędzona na rowerze? A może dwie czy trzy godziny aktywności rowerowej? Odpowiedzi na te pytania mogą Cię zaskoczyć! W tym artykule omówimy, jak wiele kalorii spalamy podczas takiego wysiłku. Bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy!

1 godzina jazdy na rowerze – ile to kalorii?

Zaczniemy od najważniejszego pytania – ile kalorii spalamy podczas jednej godziny jazdy na rowerze?. Odpowiedź jest nieco skomplikowana, gdyż zależy od kilku czynników, takich jak twoja masa ciała, prędkość, która jesteś w stanie utrzymanie, a także od terenu, po którym poruszasz się na rowerze. Wszystko to ma naprawdę duży wpływ na całkowitą liczbę spalonych kalorii. Ale, żeby to wszystko nieco uprościć, przyjmiemy, że podczas godziny umiarkowanej jazdy na rowerze, osoba o średniej masie ciała spali około 500 – 600 kalorii.

2 godziny jazdy na rowerze – jak to przekłada się na kalorie?

Kiedy już wiesz, ile kalorii masz szansę spalić podczas jednej godziny jazdy, teraz czas na dwie godziny!. Logika wskazuje, że powinien być to prosty proces mnożenia, ale niestety tak nie jest. Wielu ekspertów zgodzi się, że po dłuższym okresie aktywności fizycznej, taka jak 2 godziny jazdy na rowerze, nasz organizm staje się efektywniejszy w korzystaniu z dostępnej energii. To oznacza, że podczas drugiej godziny jazdy na rowerze spalasz mniej kalorii niż podczas pierwszej! Zamiast 2 razy 600 kalorii, możesz liczyć na spalenie około 1100 kalorii.

A co z 3 godzinami jazdy na rowerze?

Teraz przejdźmy do jazdy na rowerze przez trzy godziny. Znowu, trzeba wziąć pod uwagę, że Twoje ciało staje się bardziej wydajne w korzystaniu z energii, co prowadzi do spalenia mniej kalorii z każdą upływającą godziną. Dlatego, nawet jeśli wydaje Ci się, że powinno to być trzy razy tyle, co za jedną godzinę, to niestety nie jest prawdą. Możemy założyć, że po trzech godzinach jazdy na rowerze, osoba o średniej masie ciała spali około 1500 – 1700 kalorii.

Podsumowanie

Podsumowując, ilość kalorii spalanych podczas jazdy na rowerze zależy od wielu czynników, ale możemy założyć, że typowa godzina jazdy na rowerze pozwoli nam spalić 500-600 kalorii, dwie godziny – około 1100 kalorii, a trzy godziny – około 1500 – 1700 kalorii. Principkluczowy, podobnej aktywności jest, aby regularnie się nią zajmować, niezależnie od tego, ile kalorii spalamy. Pamiętaj, że wszelka forma ruchu ma pozytywny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie!

Podsumowanie

Spalanie kalorii podczas jazdy na rowerze zależy od wielu czynników, m.in. od masy ciała, prędkości jazdy i terenu. Typowo osoba o średniej masie ciała spali podczas jednej godziny jazdy na rowerze około 500-600 kalorii, podczas dwóch godzin spali około 1100 kalorii, a trzy godziny jazdy to około 1500-1700 kcal.

Zaplanuj swoje treningi rowerowe z naszymi produktami:

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.