Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jak wybrać najlepszy namiot na przygodę na świeżym powietrzu?

Jak wybrać najlepszy namiot na przygodę na świeżym powietrzu?

Ciepłe, letnie wieczory sprawiają, że koniecznie chcemy je spędzać poza domem. Wypad pod namioty stanowi znakomitą alternatywę dla wakacji w hotelu lub domku, jest to ciekawy pomysł, a zarazem oszczędność...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Ciepłe, letnie wieczory sprawiają, że koniecznie chcemy je spędzać poza domem. Wypad pod namioty stanowi znakomitą alternatywę dla wakacji w hotelu lub domku, jest to ciekawy pomysł, a zarazem oszczędność pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, jaki namiot wybrać, aby przetrwał naszą wycieczkę, a przy okazji był komfortowy w użytkowaniu.

Zwykły namiot czy coś specjalnego?

Wyjazd na łąkę, czy nad wodę pod namiot, nie wymaga od nas specjalistycznego sprzętu. Spokojne wystarczy najzwyklejszy namiot, który po prostu ma miejsce do spania oraz jest w miarę prosty do rozłożenia. Ciekawym atutem będzie siatka, która pozwala na to, aby odgrodzić się od owadów, bez całkowitego zamykania namiotu. Tego rodzaju namioty dostaniemy w sklepach sportowych, a nawet marketach – ich cena nie jest zazwyczaj zbyt duża, a z pewnością przetrwają wiele spontanicznych wyjazdów.

Jeśli decydujemy się na kilkudniową wyprawę górską, gdzie warunki atmosferyczne zmieniają się jak w kalejdoskopie, a przy okazji niesiemy ze sobą spory bagaż, który gdzieś trzeba ulokować, wówczas warto pomyśleć nad czymś wyspecjalizowanym. Namioty ekspedycyjne są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz posiadają mocne elementy konstrukcyjne, które zapewniają stabilność namiotu nawet przy silnej wichurze. Tego rodzaju namioty chronią zarówno przed promieniowaniem UV, jak i deszczem, czy gradem. Namioty ekspedycyjne są bardzo przemyślane – producenci dbają o to, aby oddzielić miejsce do spoczynku od przestrzeni przeznaczonej na ekwipunek. Mimo, że są one bardzo mocne i wytrzymałe, ich rozłożenie nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. Co więcej, producenci tych namiotów są świadomi, że zazwyczaj zabieramy je na piesze wędrówki, gdzie bagaż, który nam towarzyszy na plecach, jest raczej niemały, więc tworzą produkty lekkie oraz składające się do naprawdę niewielkich rozmiarów.

Decydując się na zakup namiotu, warto dokładnie zapoznać się z jego opisem, wszelkimi parametrami oraz ocenami innych klientów. Ogromną ofertę namiotów znajdziemy pod linkiem https://www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/namioty.html – można tam się zaopatrzyć w malutki namiot, jak i taki, który pomieści całą rodzinę.

O co zadbać podczas pieszych wycieczek?

Oczywiście namiot jest bardzo ważny, gdyż to właśnie w nim będziemy spędzać noce i regenerować nasz organizm. Jednakże liczą się również rzeczy, które nosimy na co dzień, mające zapewniać nam wygodę poruszania się i dążenia do wyznaczonych celów. Niezwykle istotny jest rodzaj obuwia, który musi być dostosowany do pokonywanej trasy i rodzaju terenu. Nie należy również zapominać o spodniach oraz górnych częściach garderoby, które muszą umożliwiać nam pokonywanie wszystkich trudów, pojawiających się na naszej drodze. Warto poświęcić chwilę na przeczytanie artykułu: Spodnie trekkingowe do biegania – na co zwrócić uwagę? – znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje.

Jak przygotować się do takiej wycieczki?

Piesza wycieczka, podczas której mamy pokonać kilkadziesiąt kilometrów może wzbudzać w nas strach. Jest to bardzo wymagająca aktywność, ponieważ zazwyczaj coś nie idzie po naszej myśli i musimy dostosować się do panującej sytuacji. Warto obiektywnie oceniać swoje możliwości i ze spokojem podejść do wyprawy. Wszystko najlepiej dokładnie zaplanować, kilka razy sprawdzić przydatność sprzętu oraz myśleć o wycieczce jako przygodzie, a nie katorżniczej pracy. Odpowiednie akcesoria oraz nastawienie to podstawa udanej podróży.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.