Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jak wybrać najlepszy rower górski w zależności od budżetu – poradnik dla mężczyzn i kobiet

Jak wybrać najlepszy rower górski w zależności od budżetu – poradnik dla mężczyzn i kobiet

Rowery górskie to prawdziwe maszyny do pokonywania nierówności, pełne poziomu i stylu. Czy chodzi o strome szlaki górskie, czy sólo wyprawy poza utartymi ścieżkami, dobrze dobrany rower górski stanie się...
Tekst przeczytasz w ok. 5 minut.

Udostępnij artykuł

Rowery górskie to prawdziwe maszyny do pokonywania nierówności, pełne poziomu i stylu. Czy chodzi o strome szlaki górskie, czy sólo wyprawy poza utartymi ścieżkami, dobrze dobrany rower górski stanie się twoim najlepszym towarzyszem. Ale jakie modele warto rozważyć, gdy nasz budżet wynosi 1000, 2000, a może 3000 złotych? Czy też może warto rozważyć wyższe kwoty, na przykład 4000 lub 5000 złotych? Czy są różnice, jeśli poszukujemy roweru damskiego czy męskiego? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule. Suwamy zatem sznurkowym butem w pedał i ruszamy w trasę przez świat rowerów górskich. Zapnijcie kaski, startujemy!

Dobry wybór: Rower górski do 1000 zł

Zanim przyjrzymy się innym, trochę droższym opcjom, zastanówmy się, jaki rower górski można dostać za 1000 zł. Przy takim budżecie nie mamy co niestety liczyć na sprzęt premium, ale to nie znaczy, że nie znajdziemy niczego solidnego. W tej cenie możemy spotkać się z prostszymi ramami, najczęściej stalowymi lub aluminiowymi, jak również z prostymi widełkami bez amortyzacji. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na rower Spokey Ranger, który choć prosty, to solidnie wykonany i świetnie nadaje się na początek przygody z rowerami górskimi, niezależnie, czy mówimy o modelu damskim, czy męskim.

Rower górski do 1500 zł – co daje wzrost ceny?

Jaki rower górski można dostać do 1500 zł? Tutaj już zaczynają pojawiać się ciekawe modele, ale nadal zwracajmy uwagę na ramy – w tej cenie powinny być już wykonane z aluminium wysokiej jakości, który jest lekki, a jednocześnie trwały. Dobrym wyborem na tym pułapie cenowe będzie bardzo popularny w kraju i na świecie model KROSS Level B2 – niezawodny rower górski posiadający amortyzację przednią.

Wybieramy rower górski do 2000 i 2500 zł

A jaki rower górski do 2000 zł? Różnica względem tańszych modeli zaczyna być już zauważalna. Tutaj pojawiają się już modele z lepszą amortyzacją, przeznaczone do cięższej jazdy po nierównych trasach. Często są to rowery z większą ilością biegów. Modele damskie i męskie Cross Dust 3.0 29″ mogą być dobrymi kandydatami. Jeżeli jednak nasz budżet rozciąga się do 2500 zł, to już możemy zastanowić się nad bardziej zaawansowanymi modelami, np. Merida Matts J24 Race.

Złote środki: Rower górski do 3000 i 3500 zł

Jaki rower górski do 3000 zł? Tutaj możemy już mówić o środkowym segmencie rynku. W tej cenie mamy rowery z ramami aluminiowymi o różnych profilach, wtłoczeniach, które obniżają masę roweru bez straty na trwałości. Możemy też liczyć na lepszą amortyzację. W tej klasie cenowej zwróćmy uwagę na rowery Kellys Cliff 30 29″. W przypadku rowerów damskich i męskich do 3500 zł na uwagę zasługuje model Kross Level R4.

Powyżej 4000 zł – czy warto?

Na koniec zastanówmy się, jaki rower górski do 4000 lub nawet 5000 zł warto wybrać. Ta kategoria to już prawdziwe maszyny do jazdy po trudnym terenie. Modele takie jak Kross Sduro HardSeven 1.0 czy Kellys Tyke 50, świetne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Rower z tej półki cenowej może posłużyć nam przez wiele lat i zapewnić doskonałą jazdę zarówno na stromych zjazdach, jak i trudnych podjazdach.
Śmiało można powiedzieć, że tutaj już patrzymy na prawdziwe, profesjonalne rowery górskie, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zakup samochodu to wydatek, który może przyprawić o zawrót głowy. Jednak dzięki powyższym wskazówkom, z pewnością poradzisz sobie z wyborem odpowiedniego roweru. Bez względu na to, czy szukasz roweru za 800, 1000, 1500, 2000, 3000, 4000, czy może 5000 zł, na rynku znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj tylko, by dostosować rower do swoich oczekiwań i potrzeb. Zdecydowanie na potknięcie na pierwszej nierówności nie potrzebujemy roweru za 5000 zł, a dobrze dobrane sprzęty za 2000 czy 3000 zł może służyć nam przez długie lata i zapewnić wiele radości.

Zestawienie wyboru rowerów górskich w różnorodnych przedziałach cenowych

W artykule prezentujemy rozmaite typy rowerów górskich dostępnych w szerokim spektrum cenowym. Odpowiadamy na pytanie, jaki rower można dostać za 1000 zł, proponując solidne modele dla początkujących, takie jak Spokey Ranger. Kiedy dysponujemy większym budżetem, do 1500 zł, warto rozważyć model KROSS Level B2 z amortyzacją przednią.

Za kwotę do 2000 zł możemy już zainwestować w rowery z lepszą amortyzacją, idealne na nierówne trasy, takie jak Cross Dust 3.0 29″. Przy budżecie do 2500 zł zerknijmy na bardziej zaawansowane modele, na przykład Merida Matts J24 Race.

Kiedy nasz budżet zaczyna sięgać 3000 zł, warto przemyśleć wybór modelu Kellys Cliff 30 29″, który oferuje lekką i wytrzymałą konstrukcję aluminiową. Z kolei za kwotę do 3500 zł polecany jest model Kross Level R4.

Inwestując powyżej 4000 i aż do 5000 zł, mamy szansę nabyć prawdziwe maszyny przeznaczone do ekstremalnej jazdy po trudnych trasach, takie jak Kross Sduro HardSeven 1.0 czy Kellys Tyke 50.

Niezależnie od Twojego budżetu, na rynku z pewnością znajdziesz rower idealnie dopasowany do Twoich oczekiwań i potrzeb, od tych za 800 zł aż po 5000 zł. To Ty decydujesz, który model jest dla Ciebie najlepszy.

Dopasowane tagi ze shortcode:

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.