Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jak wybrać odpowiedni kask rowerowy dla dwulatka i sześciolatka?

Jak wybrać odpowiedni kask rowerowy dla dwulatka i sześciolatka?

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze to absolutny priorytet, zwłaszcza gdy na pokładzie mamy małych pasjonatów dwóch kółek. Wybór odpowiedniego kasku rowerowego dla dziecka nie należy do łatwych zadań, ale jest...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze to absolutny priorytet, zwłaszcza gdy na pokładzie mamy małych pasjonatów dwóch kółek. Wybór odpowiedniego kasku rowerowego dla dziecka nie należy do łatwych zadań, ale jest niezwykle istotny. Kaski rowerowe różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, ale także konstrukcją i dodatkowymi funkcjami. Dziś przyjrzymy się tematowi blizej, skupiając się na kaskach dla dwóch grup wiekowych: dwulatków i sześciolatków. Czy kask dla 2-latka i 6-latka różni się? Na co szczególnie zwracać uwagę? Przygotowaliśmy dla was praktyczny przewodnik.

Kask rowerowy dla dwulatka – na co zwracać uwagę

Przede wszystkim, zdecydowanie najważniejszym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Kask musi spełniać wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa (EN 1078), które gwarantują, że w przypadku upadku głowa dziecka będzie odpowiednio chroniona. Sprawdź więc, czy kask, który wybierasz, ma takie oznaczenie.

Za raz drugi, kask powinien pasować do rozmiaru głowy dziecka. Tutaj najbezpieczniej jest mierzyć obwód główki dziecka i dopasować go do tabeli rozmiarów producenta. Sprawa tutaj jest o tyle skomplikowana, że, główki dzieci w tym wieku różnią się od siebie nie tylko rozmiarem, ale i kształtem.

Niebagatelne znaczenie ma również komfort noszenia. Kask nie powinien uciskać, lecz także nie powinien być zbyt luźno nałożony, bo straci swoje funkcje ochronne.

Najlepsze kaski rowerowe dla dwulatka na rynku polskim

Wybór odpowiedniego kasku rowerowy dla 2 latka jest trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Takie marki jak Uvex, Abus czy Met produkuje specjalne modele dla najmłodszych użytkowników rowerów.

Uvex Kid 2 to jeden z popularniejszych modeli. Charakteryzuje się lekkością, odpowiednim dopasowaniem, a także ciekawym, „dziecięcym” wzornictwem. Również model Abus Smiley 2.0 sprawdzi się świetnie. Ma regulację rozmiaru, a także dodatkową siateczkę na owady. Ceny obu modeli kształtują się na poziomie 100-150 zł.

Kask rowerowy dla sześciolatka – na co zwracać uwagę

W przypadku starszych dzieci, podobne zasady obowiązują co dla dwulatków, czyli bezpieczeństwo, odpowiedni rozmiar i komfort noszenia. Ale istotna staje się jeszcze jedna kwestia – akceptacja kasku przez same 6-latki. Bo warto pamiętać, że dzieci w tym wieku zaczynają mieć swoje „modowe” upodobania.

Bardzo pomocne mogą być kaski z ulubionymi postaciami z bajek czy filmów. Również kaski w intensywnych kolorach cieszą się dużą popularnością wśród dzieci.

Najlepsze kaski rowerowe dla sześciolatka na rynku polskim

Wśród dostępnych na rynku propozycji warto zwrócić uwagę na model Uvex Hero, który łączy w sobie funkcjonalność z atrakcyjnym wzornictwem – dostępny jest w różnych kolorach i z różnymi motywami. Bardzo dobrą, choć trochę droższą opcją jest kask KED Meggy Originals, dostępny z motywami ulubionych postaci dziecięcych.

Podsumowanie

W wyborze kasku rowerowego dla 2-latka i 6-latka najważniejsze jest bezpieczeństwo, dopasowanie i komfort noszenia. Wybierajmy modele, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, mają regulację rozmiaru i są odpowiedniej wielkości. Dodatkowo, dla starszych dzieci, warto zwrócić uwagę na atrakcyjny design. Wygląd kasku może bowiem być decydujący dla tego, czy dziecko będzie chciało go regularnie nosić.

W wyborze kasku rowerowego dla 2- i 6-latków najważniejsze są: bezpieczeństwo, dopasowanie i komfort noszenia. Model powinien spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa (EN 1078) oraz pasować do rozmiaru głowy dziecka. Dla 6-latków istotny jest także atrakcyjny design. Popularne na rynku polskim modele to: Uvex Kid 2 i Abus Smiley 2.0 dla 2-latków oraz Uvex Hero i KED Meggy Originals dla 6-latków.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.