Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jak znaleźć idealny dla siebie rower w dobrej cenie?

Jak znaleźć idealny dla siebie rower w dobrej cenie?

Jazda na rowerze jest przyjemnością. To naprawdę świetna aktywność fizyczna. Oczywiście rower może być też środkiem transportu. Można na nim dojeżdżać do pracy czy jeździć na zakupy. Jazda na rowerze wpisuje się również w zdrowy styl życia. To wszystko jest oczywiste. Jednak najtrudniejsze to znalezienie dobrego jednośladu. Dziś przedstawimy Wam, jak znaleźć idealny rower w dobrej cenie.

Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Jazda na rowerze jest przyjemnością. To naprawdę świetna aktywność fizyczna. Oczywiście rower może być też środkiem transportu. Można na nim dojeżdżać do pracy czy jeździć na zakupy. Jazda na rowerze wpisuje się również w zdrowy styl życia. To wszystko jest oczywiste. Jednak najtrudniejsze to znalezienie dobrego jednośladu. Dziś przedstawimy Wam, jak znaleźć idealny rower w dobrej cenie.

Do pracy i na zakupy – rower miejski to trafny wybór

Jeżeli szukacie jednośladu w dobrej cenie, który sprawdzi się jako środek transportu do pracy czy szkoły bądź na zakupy, to idealnym wyborem będzie rower miejski. To najlepsze rozwiązanie do jazdy po mieście. Swoją drogą jest on ergonomiczny. Posiada też relatywnie szerokie siodełko oraz konstrukcję, dzięki której można jeździć w wyprostowanej pozycji. Warto tutaj wiedzieć, że na rower miejski wcale nie trzeba sporo wydawać. Dobre jednoślady można znaleźć już za mniej niż 2500 złotych. Idealnie sprawdzą się do jazdy po utwardzanych drogach czy ścieżkach rowerowych. Swoją drogą takie jednoślady świetnie się też prezentują. Można wybrać choćby modele retro czy też vintage.

Składany rower to ciekawy wybór

Czasami proste najlepsze rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Jeżeli szukacie jednośladu, który jest funkcjonalny, ale też ergonomiczny i przy tym tani, to wcale nie musicie wybierać tylko spośród kategorii rowerów miejskich. Bardzo dobrze sprawdzają się też składane rowery. Tzw. składaki kojarzą się z latami 90-tymi, ale obecnie znowu wracają do łask. Przede wszystkim wyróżnia je fakt, że są kompaktowe. Po złożeniu zmieszczą się do małego bagażnika samochodowego. Bez problemu możecie je też zabrać do autobusu czy pociągu bez obaw, że zablokują przejście. To trafny wybór zasadniczo dla wszystkich ceniących styl, jakość i funkcjonalność. Sprawdzą się też dla osób, które część trasy do pracy chcą pokonać autobusem, a dalszy na rowerze. Zwróćcie jeszcze uwagę, że składane rowery posiadają wysuwana kierownicę i sztycę z dużą regulacją. A dzięki temu takie jednoślady sprawdzą się nawet dla osób o różnym wzroście. Zatem z jednego roweru mogą korzystać choćby małżonkowie czy para. To również strzał w dziesiątkę dla osób, które tylko okazjonalnie preferują jazdę na rowerze. Kolejną i to sporą zaletą takich modelu jest wyposażenie. Wyobraźcie sobie, że większość składaków posiada na wyposażeniu standardowym bagażnik, błotniki, oświetlenie oraz osłonę łańcucha. Cena stanowi tutaj kropkę nad „i”.

Rower górski – model z wyższej półki

Jeżeli cenicie jazdę po trudnych trasach i rzeczywiście szukacie mocniejszych wrażeń, to idealnym wyborem dla Was będzie rower górski. Trzeba jednak pamiętać, że na takim rowerze nie można oszczędzać. Te jednoślady nie mają nic wspólnego z rowerami, którymi byli obdarowywani komunikanci w latach 90-tych. Otóż tamte modele nawet obok prawdziwych rowerów górskich nie stały. Należy więc zdawać sobie sprawę, że za rower, który sprawdzi się w wymagających warunkach konicznie trzeba zapłacić. W końcu na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Jeżeli jednak szukacie jednośladu do jazdy po ścieżkach, to wystarczy rower szosowy, albo właśnie składany rower.

Rowery elektryczne – smart rozwiązania w stylu XXI wieku

Mówi się, że nie od razu Rzym zbudowano i to fakt. Podobnie rzecz wygląda z kondycją. Jeżeli się nie ćwiczy, to trudno spodziewać się, że będzie się mieć świetną kondycję. Ale nawet, gdy jest ona słaba nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować z jazdy na rowerze. Jednak zamiast klasycznych modeli warto wybrać rowery elektryczne, które posiadają wspomaganie. Rzecz jasna nadal trzeba pedałować, ale wysiłek jest mniejszy. Do tego jeszcze możecie zdecydowanie bardziej się rozpędzić, bo do 25 km/h . Zatem to świetny środek transportu do pracy. Rowery elektryczne polecane są też osobom starszym bądź też takim, które nie mogą się zbytnio przemęczać. Sprawdzą się nawet dla osób z nadwagą czy też otyłością. I co także istotne ich cena wcale nie jest bardzo wysoka. Warto więc zainwestować w smart rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.